Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kieszonkowe w Niemczech. Jeszcze nigdy nie było tak wysokie

0
Podziel się:

Z badania wynika, że dzieci między 6. a 13. rokiem życia dysponują sumą średnio 27 euro miesięcznie, czyli o 10 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej.

Kieszonkowe w Niemczech. Jeszcze nigdy nie było tak wysokie
(loooby/iStockphoto)

Kieszonkowe dzieci w Niemczech jeszcze nigdy nie było tak wysokie, dzieci mają znaczący głos przy rodzinnych zakupach i mogą liczyć na doraźne zastrzyki finansowe - wynika z opublikowanej analizy zachowań konsumenckich najmłodszych w tym kraju.

Z badania wynika, że dzieci między 6. a 13. rokiem życia dysponują sumą średnio 27 euro miesięcznie, czyli o 10 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej._ - Kryzys w strefie euro nie dotarł do rodzin, rośnie hojność rodziców _ - podsumował szef grupy badaczy Ralf Bauer.

- _ Pieniądze na własne wydatki (ok. 14 euro) otrzymują już cztero- i pięciolatkowie. Gdyby zsumować kieszonkowe i pieniężne podarki dla dzieci między 6. i 13. rokiem życia w samym tylko 2012 roku, otrzymamy zawrotną sumę 2,87 mld euro _ - podkreśla Bauer.

Własne fundusze w połączeniu ze stosunkowo dużym wpływem, jaki dzieci w Niemczech mają na decyzje podejmowane podczas robienia zakupów z rodzicami, sprawiają, że milusińscy mają ogromną siłę nabywczą. Wśród wydatków dzieci dominują słodycze, ciastka i guma do życia, a dopiero na dalszych miejscach są komiksy, książki i czasopisma.

Wiele czasu i uwagi dzieci poświęcają mediom elektronicznym. Ok. 80 proc. wszystkich badanych dzieci korzysta z komputera, w tym 75 proc. także z internetu. Codziennie przed komputerem zasiada blisko połowa dzieci powyżej 10. roku życia (wzrost o 5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem).

Własny telefon komórkowy ma 78 proc. dzieci między 10. a 13. rokiem życia oraz 53 proc. dzieci między 6. a 10. rokiem życia. Blisko jedna piąta wszystkich dzieci w badanej grupie wiekowej (6-13 lat) ma smartfona, czyli telefon umożliwiający surfowanie w internecie. Badanie zachowań konsumenckich u dzieci w Niemczech przeprowadzono na zlecenie wydawnictwa Egmont Ehapa, publikującego komiksy, z udziałem 1650 dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chcieli zabrać Polakom dzieci. Oto finał Podejmując w tej sprawie decyzję sąd przede wszystkim kierował się dobrem dzieci.
Trzylatek za kierownicą. Jaki finał wycieczki? Trzylatek z Dolnej Saksonii, wielki miłośnik motoryzacji, skorzystał z tego, że jego mama zasnęła w domu, wyciągnął jej z torebki kluczyki do samochodu i... wyruszył na przejażdżkę.
Niemcy uderzają w eksport Ukrainy i Rosji Jedynym sposobem walki z tą chorobą jest likwidacja zarażonych zwierząt.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)