Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Klich: Za mało czasu na uwagi do rosyjskiego raportu

0
Podziel się:

Polski ekspert pracuje nad rosyjskim dokumentem.

Klich: Za mało czasu na uwagi do rosyjskiego raportu
(prezydent.pl/GFDL)
bECPBAjp

Edmund Klich, przedstawiciel Polski przy moskiewskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym zapowiada, że do końca listopada prześle polskiej komisji, wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, swoje uwagi do raportu rosyjskiej instytucji.

Ekspert stwierdził, że przeanalizował już większość materiału, ale czeka go jeszcze najważniejsza jego część. Dodał, że ma na to czas do 30 listopada.

- _ Uważam w ogóle, że za krótki jest czas na to. Ale to już zadecydowano poza mną. Ja proponowałem ministrowi Millerowi, ze by ten czas do minimum 120 dni wydłużyć, co jest mozliwe, jeśli się strony na to zgodzą. Ale decyzje były inne _ - mówi Klich.

bECPBAjr

POSŁUCHAJ EDMUNDA KLICHA:

Jak dodaje, jego uwagi będą liczyć 30-40 stron. Nie chce jednak ujawnić, co budzi jego największe wątpliwości. Projekt raportu dotyczący przyczyn katastrofy Tu-154, przygotowany przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, liczy 210 stron. Został przekazany Polsce 20 października.

MAK sformułował w projekcie 72 wnioski dotyczące pośrednich i bezpośrednich przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz siedem rekomendacji dla cywilnych służb lotniczych. Termin na przedstawienie stanowiska, uwag i wniosków przez stronę polską upływa 19 grudnia. Zostaną one następnie rozpatrzone przez Komisję Techniczną MAK. Przepisy nie narzucają MAK żadnych terminów, w jakich powinien on ustosunkować się do ewentualnych zastrzeżeń strony polskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gotowa;jest;juz;wstepna;opinia;do;raportu;mak,14,0,723214.html) Gotowa jest już wstępna opinia do raportu MAK Do uwaga polskich śledczych Rosjanie wcale nie muszą się odnosić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t41139.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;opowiada;na;greenpoincie;o;rzadowej;naiwnosci,3,0,721923.html) Fotyga opowiada na Greenpoincie o rządowej naiwności Była minister chwali sukcesy rozmów z kongresmenami.
bECPBAjS
KOMENTARZE
(0)