Notowania

wiadomości
20.01.2011 08:28

Kolejne inwestycje w stolicy będą finansowane kosztem dzielnic

PO za, PiS przeciw, SLD wstrzymał się od głosu - to wyniki głosowania nad budżetem na 2011 rok. Nowy budżet zakłada, że miasto wyda w 2011 r. 13,7 mld zł. Niemal co czwarta złotówka z tej kwoty przeznaczona zostanie na inwestycje. Największe z nich to budowa drugiej linii metra - 3,6 mld zł - oraz kontynuacja budowy Trasy Mostu Północnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prywatyzacja SPEC Planowane wpływy do kasy miejskiej to 11,3 mld. Oznacza to, że Warszawa ma budżet deficytowy. Brakuje 2,4 mld zł. By móc uzbierać taką kwotę, radni PO zaproponowali kilka rozwiązań. Jednym z nich jest prywatyzacja Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Członkowie PiS zarzucają rządzącym niegospodarność. Budżet zakłada ze sprzedaży przychód rzędu 750 mln, podczas gdy wartość księgowa spółki to miliard złotych. Miasto nie chce ujawniać informacji o pieniądzach. Będzie proces przeciwko prezydent Warszawy Będą podwyżki cen biletów? Radni SLD najbardziej obawiają się podwyżki cen biletów na komunikację miejską. Nowy budżet zakłada, że do kasy miejskiej wpłynie z tego tytułu o 44 mln zł więcej niż w zeszłym roku. Według członków lewicy jest to ukryta zapowiedź podwyżek. Radni PO uspokajają, że coraz więcej mieszkańców korzysta z transportu publicznego, dlatego też zakładane są większe wpływy. Zapowiadane są jednak analizy, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy podwyżki będą
potrzebne. Mniej dla dzielnic Największe zaciskanie pasa czeka dzielnice. W tym roku otrzymają one zdecydowanie mniej pieniędzy. Dla radnych opozycji jest to przede wszystkim niedofinansowanie zasobów komunalnych i infrastruktury. Już teraz widać, że po okresie zimowym wiele dróg będzie wymagała naprawy. Zarząd Dróg Miejskich przewiduje, że pieniędzy wystarczy na renowację tylko około połowy ulic. Reszta z nich będzie najprawdopodobniej musiała poczekać do roku następnego. SLD zapowiada zmiany Zdaniem radnych lewicy budżet ma swoje zalety, jak choćby przewidywany trzynastoprocentowy wzrost dochodów. Zapowiadają jednak zmiany. Klub uważa, że wiele można jeszcze poprawić. Przybędzie miejsc na parkingach przesiadkowych. Parkuj i jedź! Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz