Notowania

halicki
06.10.2010 08:02

Kolejne zmiany w Platformie. Halicki traci stanowisko

Nowym rzecznikiem klubu został Krzysztof Tyszkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polimerek/CC/Wikipedia)

*Krzysztof Tyszkiewicz został nowym rzecznikiem klubu parlamentarnego PO. Decyzję o jego powołaniu podjął we wtorek szef klubu Tomasz Tomczykiewicz. Dotychczas funkcję rzecznika klubu PO pełnił Andrzej Halicki. *

_ - Tomasz Tomczykiewicz jest nowy przewodniczący klubu i w związku z tym postanowił wybrać nowego rzecznika _ - wyjaśnia zdawkowo nominację Tyszkiewicz.

Według Tyszkiewicza zmiana rzecznika nie wynika z tego, że kierownictwo klubu straciło zaufanie do Halickiego. Pytany, czy decyzja mogła wyniknąć m.in. z tego, żeHalicki w wywiadzie prasowym skrytykował premiera Donalda Tuska, odpowiedział: _ - To jest decyzja szefa klubu, który chce pracować z nowym rzecznikiem. Tylko w takich kategoriach bym to rozpatrywał _.

Również szef klubu PO zapewnia, że zmiana na stanowisku rzecznika nie ma nic wspólnego z wywiadem prasowym Halickiego. Tomczykiewicz zaznaczył, że Halicki - jako szef struktur PO na Mazowszu - będzie pełnił funkcję członka zarządu krajowego PO i sam poprosił, _ żeby wybrać na nowe otwarcie nowego rzecznika klubu _.

_ - Szukam nowych, młodych osób; uznaliśmy, że Tyszkiewicz to dobry kandydat i że świetnie sobie poradzi z trudnym tematem, jakim są kontakty z mediami _ - powiedział szef klubu PO.

Jak zaznaczył, Halicki obiecał wprowadzić nowego rzecznika klubu w tajniki kontaktów z prasą. Krzysztof Tyszkiewicz ma 30 lat; mandat posła pełni po raz pierwszy. W Sejmie pracuje w komisjach: ochrony środowiska oraz ds. Unii Europejskiej. W latach 2002-2007 był radnym w warszawskim samorządzie.

Tagi: halicki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz