Notowania

zamach w wołgogradzie
31.12.2013 06:10

Komuniści apelują do Putina o ogłoszenie żałoby narodowej

Na razie pięciodniową żałobę - od 30 grudnia do 3 stycznia - ogłosił w swoim regionie gubernator obwodu wołgogradzkiego Siergiej Bożenow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Władze Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) zaapelowały wczoraj do prezydenta Rosji Władimira Putina o ogłoszenie w całym kraju żałoby narodowej po zamachach bombowych w Wołgogradzie i Piatigorsku, dwóch miastach na południu Rosji.

_ W krótkim czasie w FR doszło do czterech głośnych zamachów terrorystycznych: trzech w Wołgogradzie i jednego w Piatigorsku. Zginęły dziesiątki ludzi _ - napisali w liście do Putina dwaj liderzy KPRF, Walerij Raszkin i Siergiej Obuchow. Ten pierwszy jest wiceprzewodniczącym Komitetu Centralnego (KC) partii, a drugi - sekretarzem KC.

Raszkin i Obuchow zaapelowali do prezydenta o ogłoszenie żałoby narodowej w całej Rosji i odwołanie wszelkich noworocznych masowych imprez rozrywkowych. Ich organizowanie w zaistniałej sytuacji przywódcy KPRF uznali za bluźnierstwo.

Zdaniem Raszkina i Obuchowa Rosja stała się celem potężnego ataku terrorystycznego. Wezwali oni Putina do wystąpienia przed obywatelami FR i powiedzenia, w jaki sposób zamierza przeciwdziałać zagrożeniom ze strony terrorystów.

Na razie pięciodniową żałobę - od 30 grudnia do 3 stycznia - ogłosił w swoim regionie gubernator obwodu wołgogradzkiego Siergiej Bożenow.

W geście solidarności z mieszkańcami Wołgogradu władze Petersburga odwołały tradycyjne przyjęcie noworoczne i pokaz sztucznych ogni. Natomiast federalne stacje telewizyjne w niedzielę i poniedziałek zrezygnowały z emisji niektórych programów rozrywkowych.

W ciągu dwóch dni w dwóch w atakach terrorystycznych w Wołgogradzie - na dworcu kolejowym i w trolejbusie - zginęły 32 osoby, a 86 zostało rannych. Natomiast 21 października wskutek wybuchu bomby w autobusie komunikacji miejskiej zginęło tam sześć osób, a rannych zostało 50.

Z kolei w piątek w Piatigorsku, w Kraju Krasnodarskim, w eksplozji samochodu osobowego, zaparkowanego w pobliżu komendy policji drogowej, zginęły trzy osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Olimpiada w Soczi zagrożona? Rząd amerykański zaoferował rządowi rosyjskiemu pełne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa podczas nadchodzącej olimpiady w Soczi.
Policja rozpędziła demonstujących po zamachu Według portalu informacyjnego Gazeta.ru na demonstrację, zorganizowaną za pośrednictwem portali społecznościowych, przybyło około 200 osób. Organizatorzy nie mieli zgody władz miasta na tę akcję.
Kolejny wybuch w rosyjskim Wołgogradzie. Trolejbus rozerwany na kawałki, wśród ofiar dzieci Rosyjskie władze wszczęły śledztwo w sprawie zamachu terrorystycznego.
Tagi: zamach w wołgogradzie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz