Notowania

wiadomości
09.06.2011 21:38

Konferencja PR w samorządzie. Dobra reklama to zysk dla miasta

Dzisiaj w Sosnowcu kończą się dyskusje i wykłady o randze komunikacji, reklamy i promocji miast. Mija trzeci i ostatni dzień VIII Konferencji PR w samorządzie. Od ekspertów, którzy prowadzili wykłady, usłyszeliśmy, że dobra reklama to czysty zysk.

Podziel się
Dodaj komentarz

[mp]Wierzymy, ale sami sprawdziliśmy, czy inwestowanie w kampanię wizerunkową opłaca się miastom. I wiecie co? Opłaca się! Ważne jest jedno - taka kampania musi być przemyślana. Inwestorów traktujemy po królewsku! - takie było główne hasło kampanii reklamowej prawie 17-tysięcznego Radzionkowa. Od września do listopada zeszłego roku o mieście dowiedzieli się mieszkańcy w całej Polsce. W telewizji wyemitowano 30-sekundowy spot, na którym biznesmen, wjeżdżając do Radzionkowa, traktowany jest niemal jak szejk - do budynku magistratu urzędnicy wnoszą go na lektyce. Także prasa wypełniła się reklamami o potencjale inwestycyjnym miasta, w którym do sprzedania było osiem działek dla przemysłowców. Warszawiacy i katowiczanie na 20 billboardach (po 10 w każdym mieście) dowiedzieli się o istnieniu małej gminy, która leży niedaleko Piekar Śląskich. Do tego dołączono całą masę ulotek i gadżetów promocyjnych. Całkowity koszt kampanii wyniósł 434 361,28 zł, z czego 85 proc. pokryło dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Efekty tych działań? - Za ponad 5,5 mln zł sprzedaliśmy cztery z ośmiu promowanych terenów gminy - mówi Jarosław Wroński z Urzędu Miasta w Radzionkowie. Ale na tym nie koniec. Kampania dotarła do tak szerokiego grona odbiorców, że gminie udało się sprzedać także 13 działek pod budowę domów prywatnych. Z tych transakcji do kasy gminy wpłynęło dodatkowo prawie 1,6 mln zł brutto. Jednak największą korzyścią dla miasta, której nie da się wycenić, jest fakt, że w kraju stało się o Radzionkowie głośno. - O naszym spocie mówiła cała Polska, nawet Teleexpress wyemitował o nas materiał - dodaje Wroński. W najbliższym czasie znów będziemy mogli oglądać spoty reklamowe Radzionkowa. Miasto planuje ruszyć z drugą wielką kampanią. Dowiedzieliśmy się, że tematycznie będzie powiązana z wcześniejszą akcją.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz