Notowania

konflikt na ukrainie
29.07.2014 17:40

Konflikt na Ukrainie. Rosyjskie MSZ: Ostrzelali nas!

Władze w Kijowie zaprzeczają tym oskarżeniom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kreml oskarżył ukraińskie siły rządowe o ostrzelanie z granatników i broni automatycznej przygranicznych rosyjskich terenów; zażądano zaprzestania ostrzału. Władze w Kijowie zaprzeczają tym oskarżeniom.

Według resortu dyplomacji Rosji z terytorium Ukrainy ostrzelano funkcjonariuszy rosyjskiego posterunku celnego Gukowo, gdzie - jak zaznacza MSZ - ma się znaleźć misja obserwatorów OBWE do monitorowania sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

_ Wynika z tego, że Kijów jawnie obawia się mającej działać w punkcie Gukowo misji obserwatorów OBWE _ - napisano w oświadczeniu rosyjskiego MSZ. _ Żądamy od oficjalnego Kijowa przerwania ostrzału suwerennego terytorium Federacji Rosyjskiej i zapewnienia bezpieczeństwa międzynarodowym obserwatorom _ - podkreśla MSZ Rosji.

Pierwsi obserwatorzy OBWE mieli się pojawić w rosyjskich punktach kontrolnych Donieck i Gukowo na granicy z Ukrainą już we wtorek - poinformowała OBWE na Twitterze. Ogółem w obu punktach ma być 16 cywilnych obserwatorów, którzy mają pozostać po stronie rosyjskiej przez trzy miesiące - pisze Interfax-Ukraina.

Obserwatorzy twierdzą, że Moskwa chce odeprzeć zarzuty Waszyngtonu i Kijowa, iż jej posterunki graniczne są używane do przerzucania bojowników i broni dla prorosyjskich separatystów. Rosyjski ekspert Pawieł Felgenhauer powiedział agencji AFP, że z misji nie będzie wielkiego pożytku, bo obserwatorzy nie zostaną rozlokowani na przejściach granicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz