Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. Prezydent koresponduje z papieżem

0
Podziel się:

Franciszek przy każdej okazji apeluje o pokój w Syrii. Ostatni raz mówił na ten temat w orędziu na Boże Narodzenie.

prezydent Syrii, Baszar Assad
prezydent Syrii, Baszar Assad (AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek otrzymał dziś list od prezydenta Syrii Baszara Assada. Treści jego nie ujawniono. Watykan ograniczył się jedynie do informacji, że wysłannicy z Damaszku przedstawili współpracownikom papieża aktualną sytuację w Syrii.

Wysłanników syryjskiego prezydenta przyjęli sekretarz stanu arcybiskup Pietro Parolin i szef dyplomacji watykańskiej arcybiskup Dominique Mamberti. O spotkaniu poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi, który ujawnił, że delegacja przywiozła list prezydenta Syrii do papieża Franciszka, a jego współpracownikom przedstawiła aktualną sytuacje w tym kraju.

Franciszek przy każdej okazji apeluje o pokój w Syrii. Ostatni raz mówił na ten temat w orędziu na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m264596.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/watykan;o;gender;sprzeciw;benedykta;xvi;i;milczenie;franciszka,70,0,1449030.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Benedykt XVI protestuje, a Franciszek milczy
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m277967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;w;syrii;zachod;bardziej;boi;sie;islamistow;niz;asada,73,0,1446473.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Dla Zachodu islamiści groźniejsi od Asada"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m278343.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walka;z;glodem;papiez;franciszek;to;swiatowy;skandal,243,0,1438963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież Franciszek: To światowy skandal
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/196/m291780.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;w;syrii;ekstremisci;doprowadza;do;powstania;islamistycznego;emiratu,13,0,1437709.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Syrii tworzy się "islamistyczny emirat"
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)