Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii wciąż krwawy. Kolejne ofiary

0
Podziel się:

Ofensywa lotnictwa rządowego spowodowała dziś śmierć ponad 30 osób. Zacięte walki toczyły się o kontrolę nad dawną stolicą gospodarczą Syrii - Aleppo na północy kraju.

Konflikt w Syrii wciąż krwawy. Kolejne ofiary
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)
bEEsrUwR

Siły rządowe kontrolują drogi zaopatrzenia prowadzące do miasta.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które jest informowane o sytuacji na frontach przez licznych współpracowników w terenie, podaje, że wysiłki militarne rządu koncentrują się obecnie na obronie tych dróg zaopatrzenia. Są one dla wojska niezbędne do utrzymania w swoich rękach niektórych dzielnic Aleppo.

Śmigłowce bojowe sił rządowych ostrzeliwały i bombardowały kilka miejscowości znajdujących się pod kontrolą powstańców. Na jedną z nich, wieś Abu Jerin niedaleko Aleppo, zrzuciły zaimprowizowane bomby - blaszane pojemniki z materiałami wybuchowymi, których eksplozję powodowały zapalone lonty.

bEEsrUwT

Nowe zacięte walki toczyły się na froncie w pobliżu Damaszku: wojsko wspierane przez libański Hezbollah atakowało w kierunku na Saida Zeinab, miejsce szyickich pielgrzymek. Według oficjalnej agencji Sana siły rządowe zdobyły kontrolę nad czterema miejscowościami w regionie podstołecznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziennikarz zginął w bombardowaniu w Syrii Mohaf el-Modahi zginął wczoraj podczas walk w mieście Dajr az-Zaur na wschodzie kraju. Na froncie pracował od początku konfliktu.
Syryjskie wojsko ostrzelało szkołę. Nie żyje... Samolot syryjskich sił rządowych ostrzelał budynek gimnazjum i liceum handlowego w opanowanym przez powstańców mieście Rakka, na północy Syrii.
Chiny przestrzegają przed atakiem na Syrię - _ Akcja militarna miałaby bardzo negatywny wpływ na globalną gospodarkę, zwłaszcza na ceny ropy. Spowoduje drastyczny wzrost tych cen _ - podkreślił Zhu Guangyao, wiceminister finansów Chin.
Kerry w Kongresie: Nigdy znaczy nigdy Kerry podkreślił, że decyzja, jaka stoi przed parlamentarzystami, to jedna z najważniejszych decyzji senatorów w ich karierze.
bEEsrUxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)