Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konta Prokomu są prześwietlane

0
Podziel się:

Prokuratura dostała zgodę na sprawdzenie transakcji spółki Ryszarda Krauzego.

Konta Prokomu są prześwietlane
(PAP/Stefan Kraszewski)
bETbMGqJ

Prokuratura dostała zgodę na sprawdzenie transakcji spółki Ryszarda Krauzego - informuje _ Puls Biznesu _. Firmie Prokom Investments grozi śledztwo w sprawie prania pieniędzy przy transakcjach z grupą firm powiązanych z 4 Media, spółka znaną z głośnej afery sprzed lat.

Decyzja sądu oznacza, że prokuratorzy mogą już analizować transakcje, a banki prowadzące konta Prokomu muszą udzielać im szczegółowych informacji o operacjach firmy. Prokom jest zaskoczony - stanowczo podkreśla, że z praniem pieniędzy nie ma nic wspólnego, a w sprawie 4 media uzyskał status pokrzywdzonego.

_ Puls Biznesu _ ustalił, że wniosek do prokuratury o uchylenie tajemnicy bankowej trafił do sądu 4 stycznia. Według informacji gazety, śledczy w uzasadnieniu wskazywali na wiele budzących ich wątpliwości transakcji z udziałem Prokomu.

bETbMGqL

Tymczasem 11 dni po złożeniu wniosku prokuratura nadała spółce status pokrzywdzonego w tym samym postępowaniu. Stwierdziła, że Prokom padł ofiarą oszustwa. To oznacza, że - przyznając Prokomowi status pokrzywdzonego - prokuratura podejrzewa go o udział w nielegalnych operacjach.

_ Puls Biznesu _ zastanawia się czy w takim przypadku sprawy nie powinno się wyłączyć do odrębnego postępowania. Pokrzywdzonemu przysługuje bowiem wiele uprawnień w tym dostęp do akt, składanie wniosków dowodowych, czy udział w przesłuchaniach.

bETbMGrm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)