Notowania

kim dzong il
17.12.2012 09:33

Korea Północna rok po śmierci Kim Dzong Ila

W Korei Północnej trwają uroczystości związane z pierwszą rocznicą śmierci Kim Dzong Ila. Główna ceremonia odbyła się w Mauzoleum Kumsusan w Pjongjangu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/KCNA)

*W Korei Północnej trwają uroczystości związane z pierwszą rocznicą śmierci Kim Dzong Ila. Główna ceremonia odbyła się w Mauzoleum Kumsusan w Pjongjangu. *

Mauzoleum Kumsusan to miejsce spoczynku zarówno Kim Dzong Ila, jak i jego ojca -założyciela komunistycznej Korei Kim Ir Sena. Zabalsamowane zwłoki obydwu przywódców znajdują się w szklanych gablotach. Uroczystości upamiętniające Kim Dzong Ila potrwają kilka tygodni.

W ubiegłym tygodniu Korea Północna przeprowadziła test rakiety dalekiego zasięgu, co spotkało się ze stanowczym sprzeciwem wielu państw i instytucji międzynarodowych, w tym ONZ.

TAK WYGLĄDAŁ POGRZEB KIM DZONG ILA:

Według ekspertów niespełna trzydziestoletni Kim Dzong Un nieustannie stara się umacniać swoją pozycję w państwie. Temu m.in. służyć mają testy rakietowe, które w Korei Północnej wykorzystywane są do umacniania propagandy sukcesu.

Czytaj więcej w Money.pl
Choć zmarł, ciągle ma imprezy urodzinowe Kim Dzong Un, w tradycyjnym komunistycznym uniformie, złożył dzisiaj głęboki ukłon przed wielkim portretem ojca w pałacu Kumsusan w Phenianie.
Manifestacja w Korei. "Rok dobrobytu"? Północnokoreańska propaganda obiecała, że rok 2012 będzie dla mieszkańców Korei Północnej rokiem dobrobytu.
Następca King Dzong Ila podzieli się władzą Po śmierci przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila jego najmłodszy syn będzie musiał dzielić władzę ze swoim wujem i wojskiem.
Tagi: kim dzong il, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz