Notowania

korea płn.
20.01.2011 14:55

Korea Południowa chce rozmawiać z Północną

Seul odrzucał składane wcześniej przez Phenian oferty negocjacji pokojowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Chosun Bimbo/CC/Flickr)

*Ministerstwo obrony Korei Południowej oświadczyło, że przyjęło propozycję Korei Północnej, by wyżsi przedstawiciele władz wojskowych obu państw podjęli rozmowy w sprawie rozładowania napięcia na podzielonym półwyspie. *

Według rzecznika ministerstwa obrony, na razie nie podjęto decyzji, czy rozmowy będą prowadzone na szczeblu ministerialnym. _ - Rząd planuje również zaproponowanie rozmów na wysokim szczeblu na temat denuklearyzacji _ - dodał rzecznik.

Seul odrzucał składane wcześniej przez Phenian oferty negocjacji pokojowych jako propagandę, twierdząc, że Północy chodzi jedynie o uzyskanie pomocy humanitarnej i gospodarczej.

Stany Zjednoczone deklarują, iż dialog Północy z Południem jest niezbędnym warunkiem wznowienia rozmów sześciostronnych - obu państw koreańskich, USA, Chin, Japonii i Rosji - w sprawie wiarygodnej rezygnacji Phenianu ze zbrojeń atomowych, za co zostałby wynagrodzony pomocą materialną. Korea Północna wycofała się z tych negocjacji w 2009 roku twierdząc, iż nie dają one jakichkolwiek rezultatów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t78554.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/phenian;grozi;a;seul;rozpoczal;manewry;z;usa,248,0,656120.html) Phenian grozi, a Seul rozpoczął manewry z USA Północnokoreański reżim uważa ćwiczenia za przygotowania do inwazji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t112014.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/panstwo;z;osi;zla;zakloci;szczyt;g20,42,0,686378.html) Państwo z "osi zła" zakłóci szczyt G20? Przed działaniami Phenianu ostrzega południowokoreański minister.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsze;od;2;lat;rozmowy;obu;korei;bez;postepow,176,0,684208.html) Pierwsze od 2 lat rozmowy obu Korei bez postępów Korea Płn. nie chce przeprosić za zatopienie południowokoreańskiego okrętu.
Tagi: korea płn., korea, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz