Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma nowego szefa

0
Podziel się:

Został nim Jan Dworak, który należał do Platformy Obywatelskiej.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma nowego szefa
(PAP/Andrzej Wiktor)

aktualizacja 15.27

Przewodniczącym KRRiT został Jan Dworak, dziennikarz i producent telewizyjny. Rada wybrała go na pierwszym posiedzeniu.

W latach 2004-2006 był prezesem Telewizji Polskiej. Należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, a później do Platformy Obywatelskiej. Z tej ostatniej partii odszedł po objęciu w 2004 roku stanowiska prezesa TVP, którym był przez dwa lata.

- _ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zgodnie z konstytucją, ustawą i dyrektywami UE, ma ustalać z prezesem Rady Ministrów kierunki polskiej polityki medialnej, czuwać nad ładem przestrzeni medialnej, by zachować pluralizm polityczny i społeczny _ - mówił Stefan Pastuszka, który poprowadził pierwsze posiedzenie.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t103213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;po;z;sld;robi;skok;na;media;beda;czystki,235,0,648427.html) Koalicja PO z SLD robi skok na media, będą czystki _

Podkreślił ważną rolę Rady w realizowaniu misji i _ troskę o upodmiotowienie lokalnych społeczności _. Mówił także, że jednym z najważniejszych zadań KRRiT jest czuwanie nad procesem cyfryzacji polskiej telewizji. Pastuszka zapowiedział, że nowa KRRiT podejmie działania _ zmierzające do wzmocnienia jej autorytetu _. Jednym z pierwszych punktów posiedzenia ma być wybranie przewodniczącego Rady.

Nową KRRiT trzeba było wybrać po tym, jak pierwszy raz w historii tego konstytucyjnego organu, Sejm, Senat i prezydent odrzucili sprawozdanie z działalności KRRiT w poprzednim roku. Tym samym dotychczasowa kadencja Rady wygasła. Nową tworzą: Jan Dworak, Krzysztof Luft, Stefan Pastuszka, Sławomir Rogowski i Witold Graboś.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie w najbliższych tygodniach staną przed KRRiT, będzie wyłonienie nowych władz mediów publicznych. Od piątku na podpis prezydenta czeka nowelizacja ustawy medialnej, która stanowi, że po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw wygasną kadencje obecnych władz w TVP, Polskim Radiu i jego regionalnych rozgłośniach, a ich członkowie będą pełnić swoje funkcje do czasu wyłonienia następców.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)