Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
william
21.03.2012 13:14

Książę William powrócił z misji na Falklandach

Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu książę William powrócił do ojczyzny z misji na Falklandach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anwar Hussein Collection/SIPA/East News)

Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu wrócił do ojczyzny z misji na Falklandach. Służył tam jako pilot śmigłowca ratunkowego i poszukiwawczego w szeregach brytyjskich sił powietrznych RAF.

Według mieszkańców Falklandów książę w dniach wolnych od służby odwiedził miejscowy szpital oraz wybrał się na wycieczkę na jedną z wysp, by podziwiać bytujące tam pingwiny, lwy morskie i foki.

Pobyt Williama na wyspach nasilił zatarg dyplomatyczny między Wielką Brytanią a Argentyną i zwiększył napięcie w stosunkach między obu krajami przed 30. rocznicą wojny o Falklandy, przypadającą na koniec marca.

Argentyna wciąż zgłasza roszczenia do Falklandów - zwanych w tym kraju Malwinami - archipelagu około 700 wysp oddalonych od argentyńskiego wybrzeża o 460 km. Wyspy stanowią terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej o armii
Najlepsze zabawki amerykańskiej armii Superszybki robot, monitoring z kosmosu, surogaty zamiast żołnierzy. Zobacz, nad czym jeszcze pracuje gigant wojskowych wynalazków.
Kobiety do armii! Ochotniczek nie brakuje Ministerstwo Obrony Narodowej chce, aby kobiety stanowiły nawet 5 proc. polskiej armii
Tagi: william, falklandy, wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz