Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Książka lotów potwierdza istnienie polskich więzień CIA

0
Podziel się:

Cztery lata temu książka i komputery z wieży lotniska w Szymanach zaginęły. Udało się je odnaleźć.

Książka lotów potwierdza istnienie polskich więzień CIA
(PAP/ Monika Kaczyńska)
bFfVehat

Z książki lotów z lotniska w Szymanach, wynika, że Polacy ściśle współpracowali z Amerykanami w kwestii tajnych więzień CIA w naszym kraju. Cztery lata temu książka lotów i komputery z wieży kontroli lotów zaginęły w dziwnych okolicznościach.

[na zdjęciu lotnisko w Szymanach]

Adam Krzykowski, reporter _ Panoramy _, któremu udało się odnaleźć książkę powiedział w audycji _ Gorący Temat _ w TVP2, że są tam zapisane wszystkie operacje przeprowadzone w Szymanach, w tym lądowania amerykańskich gulfstreamów i boeinga, którymi przewożono więźniów CIA.

bFfVehav

Analiza tej książki dokonana przez reportera wskazuje, że wbrew przepisom przy lotach nie wpisywano ważnych informacji, jak miejsca przylotu i odlotu oraz liczby osób wysiadających.

Zdaniem doktora Adama Bodnara z Fundacji Helsińskiej z odnalezionej księgi wynika, że Polska ignorowała zobowiązania międzynarodowe i nie chciała współpracować w wyjaśnieniu sprawy:

Jeszcze ważniejszym dowodem może być twardy dysk. Oficjalnie informowano, że dwa komputery z lotniska w Szymanach spaliły się po uderzeniu pioruna. Jednak reporter _ Panoramy _ zdobył jeden z dysków. Nie jest spalony, ale dokładnie wyczyszczony. Specjaliści potrafią jednak odzyskiwać wykasowane informacje. Mogą się tam znaleźć bardzo cenne informacje - między innymi może tam być zapis z monitoringu oraz nagrania rozmów wieży z załogami.

Jeśli okazałoby się, że były prowadzone w języku polskim, to oznaczałoby, że Polska nie tylko przymykała oko na amerykańską operację, ale brała w niej czynny udział.
Panorama twierdzi, że prokuratura ma coraz więcej dowodów na ten temat, między innymi dzięki dziennikarzom i organizacjom praw człowieka. Śledztwo w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce trwa od ponad dwóch lat i jest ściśle tajne.

bFfVehaB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t77925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;domniemany;wiezien;cia;w;polsce,41,0,737321.html) Kolejny domniemany więzień CIA w Polsce Pakistańczyk Abu Zubaida domaga się śledztwa i przesłuchania Busha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t74852.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najcenniejsi;wiezniowie;cia;byli;torturowani;w;polsce,157,0,683421.html) Najcenniejsi więźniowie CIA byli torturowani w Polsce? Według _ Polityki _ trafiali ono do więzienia w Starych Kiejkutach.
bFfVehaW
KOMENTARZE
(0)