Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
10.09.2011 16:00

Kwaśniewski wystąpił na konwencji SLD

Były prezydent podkreślił przy tym wagę dokonań Leszka Millera i Józefa Oleksego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Były prezydent powiedział na konwencji wyborczej SLD, że lewica przyczyniła się do budowy w Polsce demokracji i do jej wejścia do NATO.

Aleksander Kwaśniewski zaznaczył, że w okresie wejścia Polski do Unii Europejskiej lewica umiała właściwie sformułować cele i wykazała się determinacją, aby je osiągnąć. Wspomniał przy tym byłych premierów: Leszka Millera i Józefa Oleksego. Kwaśniewski przypomniał, że lewica dobrze przysłużyła się pokojowej transformacji w 1989 roku.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO:

Zaproponowała też przygotowanie i uchwalenie nowej konstytucji na początku lat 90. Kwaśniewski podkreślił, że konstytucja została przyjęta w referendum i obowiązuje do dzisiaj. Były prezydent podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej konstytucji i wejścia jej w życie.

Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że lewica przyczyniła się do bezpieczeństwa Polski, doprowadzając do wejścia naszego kraju do NATO. Dodał, że była to jedna z najważniejszych decyzji polskiej lewicy lat 90-tych.

Czytaj o przedwyborczych przygotowaniach lewicy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t73811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;wystapi;na;konwencji;sld,139,0,906635.html) Były prezydent zdradzi dziś kogo poprze Kierownictwo partii długo zabiegało u byłego prezydenta o ten ruch. Konwencja ma pokazać jej jedność.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131973.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;proponuje;30-procentowa;kwote;plci;w;panstwowych;firmach,96,0,903520.html) Dzięki SLD obsadzą spółki Skarbu Państwa? Politycy lewicy chcą, by rozporządzeniem ministra skarbu wprowadzić 30-procentową kwotę każdej płci w zarządach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t137012.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sejm;odrzuca;projekt;liberalizacji;ustawy;antyaborcyjnej;balicki;to;hipokryzja,79,0,900943.html) Aborcja bez zmian. "To jest hipokryzja" Kluby PO, PiS i PSL opowiedziały się podczas debaty w Sejmie za odrzuceniem projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie, przygotowanym przez SLD.
Tagi: sld, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz