Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Rakiety i czołgi przeciw rebeliantom

0
Podziel się

Korespondent agencji Reutera widzieli rannych.

Libia: Rakiety i czołgi przeciw rebeliantom
(PAP/EPA)
bDzGoSid

Siły libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego zaatakowały rebeliantów przy użyciu czołgów i rakiet na linii frontu między wschodnią i zachodnią Libią, poinformowali rebelianci, podkreślając, że nie mają wystarczającego potencjału bojowego.

_ - Tam umierają ludzie. Siły Kadafiego mają rakiety i czołgi. To się nie nadaje _ - powiedział wracający z linii frontu do Ras al-Unuf 21-letni Abdel Salem Mohamed, wskazując na swój lekki karabin maszynowy.

Inni rebelianci są uzbrojeni w ciężkie karabiny maszynowe, granatniki i broń lotniczą. Tymczasem Kadafi dysponuje samolotami i bronią ciężką. Korespondent agencji Reutera widział trzy osoby ranne w szpitalu w Ras al-Unuf. Według personelu przewieziono je z Ben Dżawad, które zostało odbite przez siły rządowe.

bDzGoSif

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t134710.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;znow;bombarduje;czolgi;na;ulicach,134,0,790406.html) Kaddafi znów bombarduje. Czołgi na ulicach Siły Kaddafiego rozwijają kontrofensywę. Walczą z rebeliantami w pobliżu pól naftowych i prawdopodobnie odbiły Zawiję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t134551.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;negocjacji;z;kaddafim;usa;dadza;bron;rebeliantom,180,0,790196.html) Nie będzie negocjacji z Kaddafim. USA dadzą broń rebeliantom? Powstańcy odrzucili ofertę dyktatora. Uważają, że jego pokojowa kapitulacja byłaby obrazą dla pamięci ofiar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t134229.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syn;kaddafiego;brak;ojca;to;wojna;domowa,133,0,790149.html) Syn Kaddafiego: Brak ojca to wojna domowa Bez ojca Libię czeka wojna domowa, twierdzi Saadi Kaddafi. W wyniku walk nie działają dwa porty naftowe na wschodzie kraju.
bDzGoSiG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)