Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libijscy rebelianci przejęli kolejne miasto

0
Podziel się

Muammar Kaddafi stracił kontrolę nad miastem Zuwara. Trafiło w ręce antyrządowych milicji, którymi zarządzają komitety ludowe.

Libijscy rebelianci przejęli kolejne miasto
(PAP/EPA)
bEhcsHDp

Libijskie miasto Zuwara, położone w odległości 120 km na zachód od Trypolisu, jest pod kontrolą antyrządowych milicji - powiedzieli agencji Reutera egipscy robotnicy budowlani, którzy uciekli stamtąd do Tunezji.

Twierdzą, że na ulicach 45-tysięcznej portowej Zuwary nie widać policji ani wojska i że miasto jest pod kontrolą _ komitetów ludowych _. Przeciwnicy Muammara Kadafiego przejęli kontrolę nad wschodnimi regionami Libii. Doniesienia o utracie przez reżim kilku miast na zachodzie są dotąd niepotwierdzone.

Świadkowie mówią, że Trypolis jest opanowany przez siły lojalne wobec Kadafiego. Na przedmieściach widać czołgi.

bEhcsHDr
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t133487.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;i;usa;razem;przeciw;kaddafiemu,239,0,777199.html) Unia i USA razem przeciw Kaddafiemu Obama zapowiada sankcje wobec dyktatora. Prezydent USA chce to zrobić razem z Europą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t132540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piloci;odmowili;zbombardowania;bengazi,187,0,776891.html) Piloci odmówili zbombardowania Bengazi Obaj katapultowali się z samolotu, a maszyna rozbiła się w pobliżu miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t132365.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;poslal;najemnikow;do;pacyfikacji,233,0,776681.html) Kaddafi posłał najemników do pacyfikacji Stracił mimo to kontrolę nad Benghazi. Podobno wśród najemników są Ukraińcy, Nigeryjczycy i Bengalczycy.
bEhcsHDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)