Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liga Arabska winnego widzi we władzach Syrii

0
Podziel się:

Składająca się z 22 państw członkowskich Liga Arabska zaapelowała też do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Liga Arabska winnego widzi we władzach Syrii
(PAP/EPA/Local Committee of Arbeen)

Liga Arabska obwiniła władze Syrii o ubiegłotygodniowy atak chemiczny pod Damaszkiem, w którym zginęły setki osób, i zaapelowała o pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności. Liga zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu w Kairze.

Składająca się z 22 państw członkowskich Liga Arabska zaapelowała też do Rady Bezpieczeństwa ONZ, by przezwyciężyła różnice poglądów i podjęła akcję w celu położenia kresu zabijaniu w Syrii.

Źródła dyplomatyczne twierdzą, że oświadczenie to silnie forsowały Arabia Saudyjska i Katar.

Sunnickie państwa muzułmańskie Zatoki Perskiej z Arabią Saudyjską i Katarem na czele wspierają syryjskich rebeliantów bronią i pieniędzmi w ich walce z prezydentem Baszarem el-Asadem. Pod koniec lipca przedstawiciel władz saudyjskich zaoferowała Rosji pewne korzyści gospodarcze, w tym duży kontrakt na broń, pod warunkiem, że Moskwa przestanie wspierać prezydenta Syrii. Moskwa propozycję odrzuciła.

Liga Arabska przyjęła oświadczenie w czasie, gdy USA i ich zachodni sojusznicy przygotowują interwencję w Syrii w odpowiedzi na użycie broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak może skończyć się atak Zachodu na Syrię? Akcja na szeroką skalę mająca na celu obalenie reżimu prezydenta Baszara el-Asada rozpaliłaby sytuację w regionie - oceniają eksperci.
Będzie atak USA przeciwko Syrii? Obama... Prezydent USA Barack Obama rozważa atak przeciwko Syrii, który byłby krótki i miałby ograniczony zasięg. Jego celem byłoby ukaranie reżimu za atak chemiczny z 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku.
Asad w rosyjskiej gazecie: To terroryści Syryjski przywódca ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone mimo wszystko zdecydują się na akcję zbrojną lub nawet interwencję w Syrii, to doznają fiaska.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)