Notowania

bank
09.02.2009 13:59

Lloyds i Halifax ostrzegają przed oszustami

Połączenie banków to okazja dla internetowych złodziei. Spróbują wykraść hasła klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Powstanie **_ superbanku _, czyli łączenie sił przez brytyjski Lloyds TSB i Halifax Bank of Scotland będzie dla sieciowych złodziei okazją do zarobku - przewiduje Daily Telegraph. Oba banki już teraz ostrzegają swoich klientów przed próbami wyłudzenia danych dostępowych do ich internetowych kont.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Internetowy atak na klientów BZ WBK ]( http://news.money.pl/artykul/internetowy;atak;na;klientow;bz;wbk,47,0,330799.html )

Lloyds i Halifax spodziewają się fali ataków phishingowych. Polegają one na tym, że przestępcy wysyłają do klientów banku maile bardzo podobne do tych, jakie na co dzień otrzymują z banku. W takiej fałszywej wiadomości jest prośba o wejście na podaną stronę internetową i potwierdzenie swoich danych. Najczęściej _ ze względu na konieczność zaktualizowania danych _, czy _ sprawdzenia poziomu zabezpieczeń. _Problem w tym, że choć docelowa strona najczęściej łudząco przypomina prawdziwą stronę banku, w rzeczywistości nią nie jest, a przestępcy zdobywają dzięki niej loginy i hasła do kont nieostrożnych klientów.

Zobacz poradnik dla Anglików: Jak nie dać się oszukać _ phisherom _:

Lloyds przyznaje, że pomimo wprowadzanych na bieżąco coraz lepszych zabezpieczeń kont internetowych, całkowite wyeliminowanie phishingu jest niemożliwe i liczba tego typu ataków jest spora. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku - według Daily Telegraph - powstało 20 tysięcy oszukańczych stron banków, służących do wyłudzania danych dostępowych. To wzrost o 180 procent w porównaniu do roku 2007.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: bank, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz