Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lloyds i Halifax ostrzegają przed oszustami

0
Podziel się

Połączenie banków to okazja dla internetowych złodziei. Spróbują wykraść hasła klientów.

Lloyds i Halifax ostrzegają przed oszustami
(PAP/EPA)
bEjcbEnF

Powstanie **_ superbanku _, czyli łączenie sił przez brytyjski Lloyds TSB i Halifax Bank of Scotland będzie dla sieciowych złodziei okazją do zarobku - przewiduje Daily Telegraph. Oba banki już teraz ostrzegają swoich klientów przed próbami wyłudzenia danych dostępowych do ich internetowych kont.

Lloyds i Halifax spodziewają się fali ataków phishingowych. Polegają one na tym, że przestępcy wysyłają do klientów banku maile bardzo podobne do tych, jakie na co dzień otrzymują z banku. W takiej fałszywej wiadomości jest prośba o wejście na podaną stronę internetową i potwierdzenie swoich danych. Najczęściej _ ze względu na konieczność zaktualizowania danych _, czy _ sprawdzenia poziomu zabezpieczeń. _Problem w tym, że choć docelowa strona najczęściej łudząco przypomina prawdziwą stronę banku, w rzeczywistości nią nie jest, a przestępcy zdobywają dzięki niej loginy i hasła do kont nieostrożnych klientów.

bEjcbEnH

Zobacz poradnik dla Anglików: Jak nie dać się oszukać _ phisherom _:

Lloyds przyznaje, że pomimo wprowadzanych na bieżąco coraz lepszych zabezpieczeń kont internetowych, całkowite wyeliminowanie phishingu jest niemożliwe i liczba tego typu ataków jest spora. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku - według Daily Telegraph - powstało 20 tysięcy oszukańczych stron banków, służących do wyłudzania danych dostępowych. To wzrost o 180 procent w porównaniu do roku 2007.

bEjcbEoi
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)