Notowania

wiadomości
24.09.2010 03:46

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jeszcze większa

Szefowie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą zacierać ręce. Rząd zezwolił na jej powiększenie, w sumie o ponad 19 hektarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Powstała także kolejna - już 43. podstrefa. Utworzono ją w Płocku. - Podstrefa w Płocku zajmuje 4,3 hektara - mówi Miłosz Wika, rzecznik ŁSSE. - Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren jest przeznaczony na cele przemysłowo-usługowe. Podstrefa w Płocku została przygotowana pod konkretnego inwestora, czyli firmę Flexpol Sp. z o.o., produkującą folie polipropylenowe. Nowy zakład zatrudni 63 osoby. Ogromne powody do zadowolenia mają też w Radomsku. W tej podstrefie debiutuje już dziesiąty inwestor, czyli firma Isopak Poland Sp. z o.o. Zbuduje tu zakład produkcji opakowań; na początku pracę znajdzie tam 16 osób. Grupa Isopak to jeden z europejskich liderów produkcji opakowań ze styropianu. Spółka jest już obecna w ŁSSE, w Łodzi działa od trzech lat, zatrudnia 45 osób. W podstrefie Radomsko są także obecne firmy: Press-Glas SA - producent szyb zespolonych i hartowanych, Aquila Radomsko - wytwórca kartonów, pudełek, rolet, tektury, Padav Polska Sp. z o.o. - producent aparatury
elektrycznej. Powstają lub powstaną tu również: opakowania (firma HSV Polska Sp. z o.o.), profile aluminiowe (Cortizo Sp. z o.o.), urządzenia wysokociśnieniowe (Manuli Hydrulics Polska Sp. z o.o.). Obecna jest też firma Frigo Logistic, która działa w branży logistycznej. Aby w Radomsku pomieściły się wszystkie zakłady, powiększono obszar tej podstrefy o siedem hektarów. Jednak to nie koniec zmian: podstrefa w Sieradzu też będzie większa o 0,4 hektara, a w Ksawerowie o 3,8 hektara. Zyskał także Konstantynów Łódzki, obszar powiększył się o 3,5 hektara. W sumie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zyskała 19,2 hektara.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz