Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
londyn
10.02.2008 11:21

Londyn: spłonął Camden Market

W pożarze nikt nie zginął, ale straty materialne są znaczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Na słynnym targowisku Camden na północy Londynu, będącym jedną z atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy, wybuchł w sobotę wieczorem wielki pożar. Jak dotąd nie ma doniesień o ofiarach w ludziach.

W gaszeniu ognia, widocznego z dużej odległości ze względu na strzelające wysoko w górę płomienie, bierze udział 20 jednostek straży pożarnej i ponad 100 strażaków.

Wg policji, brak dowodów na to, że przyczyną pożaru mogły być celowe działania o charakterze przestępczym.

Camden market i jego okolice jest malowniczą dzielnicą wykorzystywaną przez bohemę londyńską i nawiedzaną przez tysiące turystów, korzystających z atrakcyjnych zakupów oraz miejscowych nocnych lokali, klubów i pubów. Rynek jest też centrum muzyki popularnej i mody, promieniującym na całą W.Brytanię i poza jej granice.

- _ Znaczna część przestrzeni magazynowej rynku oraz wiele sklepów stanęło w płomieniach, strażacy walczą z ogniem i próbują nad nim zapanować _ - napisano w komunikacie dowództwa straży pożarnej.

Sieci telewizyjne informują o zniszczeniu wielu modnych lokali, nawiedzanych przez gwiazdy, słynne modelki i "celebrities", czyli osoby znane z tego, że są znane.

Wg najświeższych danych, strażakom udało się zlokalizować ogień i zapobiec jego rozprzestrzenianiu.

Tagi: londyn, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz