Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Loteria w USA. Do wygrania pół miliarda dolarów

0
Podziel się:

Największa do tej pory wygrana w Mega Millions to 390 mln dolarów - podzielona na dwóch szczęśliwców.

Loteria w USA. Do wygrania pół miliarda dolarów
(PAP/EPA)
bFfIYVyZ

Miliony Amerykanów w 42 stanach obstawiały szczęśliwe liczby i nabywali kupony, licząc na ogromną wygraną, największą we wszystkich loteriach na świecie.

W losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions pula przeznaczona na wygrane wynosi rekordowe 540 mln dolarów. Choć szansa na wygraną wynosi 1 do 176 milionów, ludzie tłoczyli się w kolejkach po kupony, których jeden kosztował dolara.

Wygrana może być wypłacona w ratach przez kolejne 26 lat, lub jednorazowo w postaci czeku na 389 mln dolarów. Należy przy tym pamiętać, że od wygranej odliczany jest podatek wynoszący około 40 procent.

bFfIYVzb

Największa do tej pory wygrana w Mega Millions to 390 mln dolarów, która w 2007 roku została podzielona pomiędzy dwóch szczęśliwców.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto liczby warte 40 milionów złotych. Wygrały... Jeśli szóstkę trafił jeden gracz, to jest to rekordowa wygrana w grach losowych w Polsce.
Rekord wszech czasów w Lotto! Zobacz, ile wygrał gracz z Gdyni We wczorajszym losowaniu Lotto tylko jedna osoba trafiła szóstkę.
Lotto przez internet? Całkiem realne Firma szuka sposobów na zwiększenie liczby klientów.
Stawka to aż 14 milionów euro. Jutro wyniki Już sześć razy z rzędu nikomu nie udało się wytypować liczb potrzebnych do najwyższej wygranej.
bFfIYVzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)