Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Loteria w USA. Kumulacja to już pół miliarda dolarów

0
Podziel się:

Amerykanie ustawiali dzisiaj w kolejkach po losy na loterię w
nadziei na wielką wygraną.

Loteria w USA. Kumulacja to już pół miliarda dolarów
(EPA/ERIK S. LESSER)
bEUfEiHp

Amerykanie ustawiali się dzisiaj w kolejkach po losy na loterię w nadziei na wielką wygraną. Po 16 ciągnieniach, które nie wyłoniły zwycięzcy, kumulacja osiągnęła 500 milionów dolarów. Najbliższe ciągnienie odbędzie się w środę wieczorem (czasu miejscowego).

Organizator loterii Powerball obliczył, że prawdopodobieństwo zdobycia tej drugiej w historii USA kumulacji to jeden na ok. 175 milionów. Telewizja CNN skomentowała to informacją, że zdobycie głównej wygranej jest mniej prawdopodobne niż to, że ugryzie nas rekin albo trafi piorun.

Pół miliarda dolarów - minus podatki - otrzyma pojedynczy zwycięzca, jeśli zdecyduje się, by wygraną wypłacano mu w rocznych ratach. Jeśli zażąda całej wygranej od razu, dostanie _ tylko _ 375 milionów dolarów, z czego po zapłaceniu podatków zostanie mu 225 milionów - obliczył CNN.

bEUfEiHr

Jeśli i środowe losowanie nie wyłoni zwycięzcy, kolejne odbędzie się za tydzień, a kumulacja wzrośnie.

W marcu br. na loterii spółki Mega Millions padła wygrana wysokości 656 milionów dolarów. Podzieliły ją między sobą trzy grupy szczęśliwców ze stanów Kansas, Maryland i Illinois.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka wygrana w loterii. 337 mln dolarów Rekordowa pozostaje wygrana z 2006 roku - 365 mln dolarów, które zgarnęła grupa ośmiu pracowników zakładów mięsnych w Nebrasce.
Jest rekord w USA. Wygrana to 640 mln dolarów Szczęśliwy kupon został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu.
Pozywają CIA przez śmierć naukowca Syn zmarłego 59 lat temu naukowca, Eric Olson, powiedział, że składając pozew jego rodzina chce sprawiedliwości i kwestionuje oficjalną wersję jego śmierci.
bEUfEiHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)