Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotos Kolej zwiększa udziały. Jest wiceliderem rynku przewozów towarowych

0
Podziel się:

Kolejowa spółka gdańskiego Lotosu zwiększa udziały w krajowych przewozach towarowych. Z najnowszych danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku miała 7 proc. rynku według wykonywanej pracy przewozowej.

Lotos Kolej zwiększa udziały. Jest wiceliderem rynku przewozów towarowych

Lotos Kolej w zestawieniu plasuje się zaraz po PKP Cargo - 64 proc. oraz CTL - 7,3 proc. Natomiast biorąc pod uwagę tylko przewoźników prywatnych, kolejowa spółka Lotosu została wiceliderem rynku. Na kolejnym miejscu jest DB Schenker Polska, który uzyskał 6,5-proc. udział w rynku przewozów. Czytaj także: Nowe połączenie lotnicze ze Sztokholmem - Patrząc na wyniki całej branży, widać, że na tory wróciła koniunktura - komentuje Henryk Gruca, prezes Lotosu Kolej. - Ze wzrostu przewozów towarowych korzystają wszyscy przewoźnicy, ale najbardziej ci, którzy dysponują najnowocześniejszym taborem, są konkurencyjni, ale przede wszystkim nastawiają się na kompleksową obsługę klientów. W sumie w I półroczu tego roku przewieziono 122,6 mln ton towarów, co oznacza wzrost o blisko 12 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przy realizacji przewozów operatorzy wykonali pracę na poziomie około 26,7 mln tonokilometrów, czyli o blisko 18 proc. więcej niż w I półroczu 2010 roku. Średnia odległość przewozu 1
tony towarów oscylowała na poziomie 217 km - o 11 km więcej niż w pierwszej połowie minionego roku. Według prognoz, kolejowa spółka Lotosu przewiezie w tym roku 10,5 mln ton towarów - dokładnie tyle ile wynoszą zdolności przerobowe rozbudowanej gdańskiej rafinerii. Spółka nie świadczy jednak usług jedynie na rzecz macierzystej firmy. Wykonuje przewozy dla innych firm, zarówno w Polsce, jak i w ruchu międzynarodowym. Obecnie eksploatuje około 100 lokomotyw, w tym najnowocześniejsze pojazdy spalinowe i elektryczne TRAXX, produkcji Bombardiera. Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)