Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lou Reed, założyciel The Velvet Undergorund, nie żyje

0
Podziel się

Był założycielem jednej z najbardziej znaczących i wpływowych grup w historii muzyki rockowej.

Lou Reed, założyciel The Velvet Undergorund, nie żyje
(PAP/EPA)
bEqiBIdh

Lou Reed nie żyje. Amerykański wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu The Velvet Undergorund zmarł w wieku 71 lat - podał amerykański magazyn _ The Rolling Stone _. Przyczyna śmierci artysty nie została ujawniona. Wiadomo, że w maju Lou Reed miał przeszczepioną wątrobę.

Prawdziwe nazwisko muzyka brzmiało Lewis Allan Reed. W połowie lat 60., razem z Johnem Cale'em założyli zespół Velvet Undeground. W początkach swojej działalności zespół współpracował z Andym Warholem, który zaprojektował okładkę do pierwszej płyty grupy.

Jego zespół Velvet Underground, choć nigdy nie odniósł większych sukcesów komercyjnych, stał się jedną z najbardziej wpływowych formacji rockowych, łącząc sztukę i muzykę w latach 60. Po odejściu z Velvet Underground w 1972 roku, Reed rozpoczął karierę solową.

bEqiBIdj

Okoliczności śmierci Reeda nie są na razie znane. Sam przyznawał, że przez wiele lat pił i zażywał narkotyki. W tym roku przeszczepiono mu wątrobę, co mediom ujawniła jego żona Laurie Anderson, gdy muzyk odwołał pięć zaplanowanych na kwiecień koncertów w Kalifornii.

Jego największe przeboje to między innymi _ Walk on the Wild Side _ i _ Perfect Day _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tego Lou Reed jeszcze nie robił "Rymy" to album autorskich zdjęć Lou Reeda, który wyszedł 14 listopada we Francji nakładem wydawnictwa Photosyntheses.
Metallica i Lou Reed: Posłuchaj on line Metallica i Lou Reed zdecydowali się ujawnić w sieci utwory z nowej, wspólnej płyty, która do sklepów trafi dopiero za kilka dni.
bEqiBIdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)