Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludzie wracają w strefę skażenia

0
Podziel się:

Premier Naoto Kan ogłasza obszar wokół Fukushimy strefą zamkniętą.

Ludzie wracają w strefę skażenia
(PAP/EPA)
bESxEbit

**Władze Japonii ogłosiły obszar w promieniu 20 kilometrów wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima strefą zamkniętą. Poinformował o tym premier Naoto Kan podczas wizyty w prowincji Fukushima.

Oznacza to, jak podkreślił szef japońskiego rządu, że nikomu nie wolno wejść do tej strefy bez specjalnego, wydanego przez władze zezwolenia. Wcześniej, tzn. od uszkodzenia elektrowni przez trzęsienie ziemi i tsunami, obszar ten był tzw. strefą ewakuacyjną.

Władze w Tokio podjęły decyzję o ustanowieniu strefy zakazanej wokół elektrowni, gdyż wielu mieszkańców, nie zważając na ryzyko napromieniowania, wracało do ruin swych domów, by zabrać z nich resztki dobytku.

bESxEbiv

Jak poinformował rzecznik japońskiego rządu, teraz, zgodnie z nowymi rozporządzeniami, takie wejście będzie możliwe tylko dla jednego członka rodziny za zgodą władz, ale tylko na dwie godziny i w specjalnym kombinezonie wyposażonym w dozymetr. Ci mieszkańcy, których domy znajdują się na obszarze w promieniu 3 km od elektrowni, nie będą w ogóle mieli prawa wejścia do tej strefy.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA ZNISZCZONA FUKUSHIMA:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t136622.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;rzad;zapewnia;ze;radioaktywna;woda;nie;jest;grozna,57,0,806201.html) Fukushima: Rząd zapewnia, że radioaktywna woda nie jest groźna Władze nie widzą potrzeby poszerzenia obszaru ewakuacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skazenie;wody;w;fukushimie;10;tys;razy;ponad;norme,158,0,804254.html) Skażenie wody w Fukushimie. 10 tys. razy ponad normę Limit promieniowania został przekroczony w wodzie z podziemnego tunelu przy budynku turbiny reaktora nr 1 i w wodzie gruntowej blisko reaktora nr 2.
bESxEbiW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)