Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macierewicz wie, kto odpowiada za loty VIP-ów

0
Podziel się

Według posła to Bogdan Klich i Tomasz Arabski.

Macierewicz wie, kto odpowiada za loty VIP-ów
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEhZiodN

Szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej podkreśla, że to kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich.

Antoni Macierewicz powołał się przy tym na instrukcję szefa MON, która ściśle określała procedury bezpieczeństwa. Polityk podkreślił, że według zapisów MON-owskiej instrukcji, dotyczącej lotów o statusie HEAD, główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo rejsów powietrznych najważniejszych osób w państwie spadała na ściśle określone podmioty. Chodzi tu o MON i Kancelarię Premiera.

Szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej powołując się na zapis dokumentu resortu obrony powiedział, że Bogdan Klich ponosi również odpowiedzialność za zaniechania mające wpływ na bezpieczeństwo lotu o statusie HEAD.

bEhZiodP

POSŁUCHAJ ANTONIEGO MACIEREWICZA:

W jego ocenie dotyczy to sytuacji, w której zgodnie z zapisami instrukcji samolot VIP-owski powinien przed odbyciem swojego głównego lotu odbyć rejs komisyjny na głównym i zapasowym statku. Macierewicz dodał, że dzieje się tak w sytuacji, w której samolot ma 48-godzinną przerwę w lotach.

Macierewicz podkreślił, że ta instrukcja jest dowodem na to, iż nieprawdziwe są zarzuty jakoby za bezpieczeństwo lotu odpowiadała kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t49364.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;nie;klich;wydal;zgode;na;lot;do;smolenska,74,0,648522.html) To nie Klich wydał zgodę na lot do Smoleńska Lot 10 kwietnia był zadysponowany tylko i wyłącznie przez Kancelarię Prezydenta RP, bez konieczności uzyskania zgody szefa MON Bogdana Klicha - wyjaśnia MON.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t20474.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mon;oskarzajac;klicha;macierewicz;mija;sie;z;prawda,73,0,648521.html) MON: Oskarżając Klicha Macierewicz mija się z prawdą To nie minister obrony wydał zgodę na lot do Smoleńska - twierdzi rzecznik resortu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;slowo;zbrodnia;adekwatne;-;potocznie,29,0,647965.html) Kaczyński: Słowo "zbrodnia" adekwatne - potocznie Prezes PiS zapewnił, że będzie wyjaśniać katastrofę smoleńską.
bEhZioeq
KOMENTARZE
(0)