Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Manifestacje w Egipcie. Wieczorem kontynuacja

0
Podziel się:

W Hurghadzie doszło wczoraj do demonstracji ulicznych - podaje rosyjska telewizja Wiesti. Nie ma informacji o incydentach.

Manifestacje w Egipcie. Wieczorem kontynuacja
(PAP/EPA.)
bEDCjxrF

Według _ Wiesti _, zwolennicy odsuniętego od władzy prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego zebrali się na placu Dohar przed głównym meczetem w Hurghadzie, około kilometra od głównego deptaka. W pobliżu nie było żołnierzy ani policjantów. Na dzisiejszy wieczór planowana jest kolejna demonstracja.

Trwające w Egipcie starcia uliczne omijały do tej pory miejscowości wypoczynkowe. Do najbardziej zaciętych walk dochodziło w Kairze. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu, a turystom, którzy tam są, zaleca, aby unikali centrów miast i miejsc zgromadzeń.

Czytaj więcej w Money.pl
To prezydent odpowiada za masakrę Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak osobiście nadzorował brutalne tłumienie protestów na początku 2011 roku.
Wielkie manifestacje. Policja interweniuje Demonstrujący przeciwko antyislamskiemu filmowi tłum rzucał kamieniami w kordon policji, blokującej dostęp do placówki.
ONZ apeluje do egipskich polityków. "Przerwijcie rozlew krwi!" Sekretarz generalny organizacji potępił _ nadmierne użycie siły _ przez władze Egiptu.
bEDCjxsi
KOMENTARZE
(0)