Notowania

wiadomości
03.02.2011 19:08

Maria Schneider, francuska gwiazda nie żyje

Aktorka, która zasłynęła dzięki roli w Ostatnim tangu w Paryżu chorowała na raka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ANGEL MEDINA G.)

W wieku 58 lat zmarła w Paryżu francuska aktorka Maria Schneider, najbardziej znana z roli w skandalizującym na ówczesne czasy filmie z 1972 roku _ Ostatnie tangotango w Paryżu _. Miała 58 lat.

Jak poinformowała agencja Act 1, aktorka zmarła po długiej chorobie. Więcej szczegółów nie podano. Aktorka chorowała na raka.

W wieku 19 lat wystąpiła u boku Marlona Brando w _ Ostatnim tangu w Paryżu _ w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Wcieliła się w rolę młodziutkiej Paryżanki, która bez zobowiązań zaczyna spotykać się z nieznajomym Amerykaninem w średnim wieku. Film wywołał skandal z powodu śmiałych scen erotycznych, a Schneider dzięki roli w nim była postrzegana jako jedna z ikon rewolucji seksualnej. Sama bardzo cierpiała, że traktowano ją bardziej jako symbol seksu niż poważną aktorkę.

Lata 70. były bardzo burzliwe dla artystki, która uzależniła się od narkotyków i próbowała popełnić samobójstwo. W 1974 roku ujawniła, że jest biseksualna. Odbyła również kurację w szpitalu psychiatrycznym.

Schneider zagrała jeszcze w kilkunastu filmach, głównie francuskich. Ostatni obraz z nią pt. _ La Clef _ (Klucz) w reżyserii Guillaume'a Nicloux wszedł na ekrany w 2007 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/18800/38751_mark.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/the;social;network;triumfuje;i;zgarnia;cztery;zlote;globy,70,0,755014.html) "The Social Network" triumfuje i zgarnia cztery Złote Globy Film o twórcach portalu Facebook na tegorocznej 68. gali rozdania Złotych Globów zdobył najwięcej, bo aż cztery nagrody. "The Social Network" został uznany za najlepszy film dramatyczny 2010 roku. Wyróżniono go także za reżyserię, scenariusz i muzykę.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/18597/38402_incepcja.tiny.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/internauci;o;filmach;incepcja;i;rozyczka;najlepsze,11,0,743947.html) Internauci o filmach: "Incepcja" i "Różyczka" najlepsze Użytkownicy Filmwebu wybrali najlepsze filmy 2010 roku - bezkonkurencyjne okazały się być "Incepcja" w zestawieniu zagranicznym oraz "Różyczka" spośród polskich tytułów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t114675.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/jackson;jednak;nakreci;hobbita;w;nowej;zelandii,216,0,700120.html) Jackson jednak nakręci "Hobbita" w Nowej Zelandii Rząd zobowiązał się zmienić ustawy pracownicze, aby ułatwić życie producentom filmu.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz