Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mario Monti. Nieznane fakty z jego życia

0
Podziel się:

Mario Monti ma na koncie szaleństwa porównywalne z Berlusconim.

Mario Monti. Nieznane fakty z jego życia
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Tego o nowym premierze Włoch nikt nie wiedział. Mario Monti ma na koncie szaleństwa porównywalne z Berlusconim. To on w Parlamencie Europejskim usłyszał wyznanie miłości, a w czasach dolce vita woził się po Mediolanie lancią flavią coupe i nie sypiał po nocach. Dlaczego?

Mniej znane oblicze premiera Włoch Mario Montiego przedstawili w książce o nim dwaj włoscy dziennikarze - Nicola Capodanno i Fabio Perego.

Zdecydowana większość rodaków postrzega bowiem 68-letniego _ Profesora _ - jak sam poprosił, by go nazywano - jako osobę bardzo poważną - chłodnego, unikającego emocji ekonomistę , jak najdalszego od popisów i żartów, skoncentrowanego na trudnym zadaniu ratowania finansów publicznych.

Tymczasem autorzy jego biografii, opublikowanej trzy miesiące po objęciu przez niego rządów, napisali, że w młodości Monti chodził na mecze piłki nożnej na mediolański stadion San Siro, gdzie kibicował klubowi AC Milan, należącemu obecnie do jego poprzednika Silvio Berlusconiego.

W latach 60., znanych jako _ czas dolce vita _ dzięki filmowi Federico Felliniego, Monti jeździł po Mediolanie lancią flavią coupe i nie spał po nocach studiując teksty z ekonomii.

Autorzy biografii włoskiego premiera podkreślają, że obecnie pasują do niego następujące określenia: _ gardzący pochwałami, z rezerwą i samokontrolą _. Ma poza tym - jak zauważają - niezwykły talent do komunikowania się z innymi ludźmi przy pomocy logiki godnej pozazdroszczenia.

W książce przypomniano słowa, jakie obecny szef rządu usłyszał w Parlamencie Europejskim, gdy był unijnym komisarzem: _ Mister Monti, I love you _. W ten sposób zwróciła się do niego, w wystąpieniu podczas sesji plenarnej, eurodeputowana z Danii Karin Riis-Jorgensen. To _ wyznanie miłości _ wywołało taki entuzjazm na sali, że jedna z parlamentarzystek, łamiąc regulamin obrad PE, przechwyciła mikrofon i z rozbawieniem zaproponowała pozostałym kolegom, żeby _ zostawić zakochanych samych _.

Włoscy dziennikarze podkreślili, że jako komisarz UE Mario Monti cieszył się ogromnym szacunkiem, zarówno ze strony pozostałych unijnych komisarzy, jak i eurodeputowanych. Taka zgodność ocen czy wręcz uwielbienie to rzecz w instytucjach Unii niezwykła - stwierdzili autorzy pełnej anegdot biografii premiera Włoch.

Czytaj więcej o premierze Włoch
Nowy premier daje przykład, jak oszczędzać Nowy premier Włoch nie przestaje zaskakiwać swoich rodaków. Mario Monti dał dziś kolejny przykład skromności i oszczędności, wracając po weekendzie z Mediolanu do stolicy pociągiem.
Ten premier twierdzi, że euro to solidna waluta _ Wiele krajów spoza strefy euro przyjmie tę walutę w ciągu pięciu lat _ - twierdzi premier.
Mają najwyższe pensje w Europie, a protestują Izba Deputowanych zakwestionowała raport na temat zarobków parlamentarzystów, z którego wynika, że ich uposażenia są najwyższe w Europie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)