Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Matka Madzi zniknęła. Zostawiła list pożegnalny

0
Podziel się:

O zdarzeniu poinformował media Krzysztof Rutkowski.

Matka Madzi zniknęła. Zostawiła list pożegnalny
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

[aktualizacja 15:00]

Katarzyna W. matka półrocznej Madzi z Sosnowca zniknęła z miejsca zamieszkania. - _ Doszło do tego między godziną 5 a 9 rano _- poinformował Krzysztof Rutkowski. Łódzka policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o zaginięciu kobiety.

Zajmujący się sprawą właściciel biura detektywistycznego powiedział, że Katarzyna W. zostawiła listy pożegnalne._ Bartek kocham Cię, mój miły. Nie chcę Ci robić problemów. Ale nie mogę patrzeć, jak przy mnie umierasz każdego dnia. Nie szukaj mnie proszę. Jakoś sobie poradzę. Powiedziałam, co mogłam, ale bez mediów i tego szumu, który się wokół mojej osoby zrobił _- napisała w jednym z nich. Fragment listu ujawniło Radio RMF FM.

Rutkowski poinformował, że wczoraj obrońca matki małej Madzi zrezygnował ze współpracy z nią. Były detektyw poinformował, że nie będzie prowadził poszukiwań kobiety.

Rutkowski powiedział, że w mieszkaniu rodziców Magdy zabezpieczone zostały ślady męskich butów w rozmiarze około 44. Co może świadczyć o tym, że ktoś kobiecie pomagał w zniknięciu. W opinii Rutkowskiego, ktoś najwyraźniej pomagał Katarzynie W. _ - Być może pomagał jej wcześniej, trudno się do tego odnieść - _ powiedział Rutkowski.

Dziś Katarzyna W. i jej mąż Bartłomiej mieli zostać poddani badaniu wariografem w agencji Rutkowskiego. W związku z zaginięciem kobiety jej mąż nie będzie dzisiaj przebadany.

Łódzka policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o zaginięciu Katarzyny W. podejrzanej m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Policję zawiadomił mąż kobiety. Prokuratura uważa, że na razie nie ma podstaw do jej poszukiwań lub wydania listu gończego. Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, po otrzymaniu zgłoszenia jednym z najważniejszych zadań będzie zapoznanie się z treścią listów, które W. miała zostawić, odtworzenie ostatnich godzin Katarzyny W. przed zniknięciem. Czynności prowadzone będą w miejscu, gdzie kobieta ostatnio przebywała - w mieszkaniu w Łodzi.

Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania powiedział, że obecnie nie ma informacji, aby doszło w tej sprawie do przestępstwa. _ Obecnie prokuratura nie dysponuje informacjami, które mogą wskazywać na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa i konieczność podjęcia działań przez łódzką prokuraturę. O ile takie się pojawią, to z pewnością podejmiemy odpowiednie działania _ - powiedział Kopania.

Katarzyna W. podejrzana jest o nieumyślne spowodowanie śmierci półrocznej córki. Prokuratura postawiła jej również zarzuty zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie i tworzenia fałszywych dowodów.

Zaginięcie sześciomiesięcznej Magdy zgłoszono 24 stycznia, padła sugestia, że została uprowadzona. Półtora tygodnia później okazało się, że porwania nie było - matka Magdy wyjaśniła, że dziecko zmarło wskutek nieszczęśliwego wypadku, a ona w panice i ze strachu ukryła ciało. Potem wskazała miejsce jego ukrycia. Według wstępnych wyników sekcji zwłok, dziewczynka zmarła po uderzeniu w tył głowy; według Katarzyny W. uderzyła o próg w mieszkaniu.

Kobieta została aresztowana pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, za co grozi do 5 lat więzienia. O zwolnieniu jej z aresztu 15 lutego zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach, uwzględniając zażalenie obrońcy w tej sprawie. Kilka tygodni temu wraz z mężem zamieszkała w Łodzi.

Co w sprawie Katarzyny W. zrobi prokurator?Prokuratorzy, prowadzący śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki, podkreślają, że Katarzyna W. jest osobą wolną. Dotychczas stawiała się na każde wezwanie prokuratury.

W ten sposób rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej, prok. Agnieszka Wichary, odniosła się do doniesień mediów o zniknięciu Katarzyny W.

_ - Uchylając stosowanie aresztu wobec Katarzyny W. sąd nie zastosował wobec niej żadnych środków zapobiegawczych, nawet wolnościowych. Podejrzana jest wolnym człowiekiem; dotychczas zawsze stawiała się na nasze wezwania _ - powiedziała prok. Wichary.

Dlatego - jej zdaniem - same tylko medialne doniesienia dotyczące domniemanego zniknięcia Katarzyny W. nie dają jeszcze podstaw do przyjęcia, że podejrzana uciekła i nie zamierza stawiać się w prokuraturze.

Prok. Wichary nie zdradziła, na kiedy zaplanowane są kolejne czynności prokuratorskie z udziałem Katarzyny W. Pytana, jakie kroki podejmie prokuratura jeśli kobieta nie stawi się wówczas na wezwanie, prokurator powiedziała, że _ procedura karna zna odpowiednie środki, aby zmusić uczestnika postępowania _ do wymaganych śledztwem czynności.

Pytania o perspektywę rozpoczęcia - na wniosek prokuratury - poszukiwań Katarzyny W. lub wydania za nią listu gończego prokuratura uznaje za przedwczesne. Obecnie nie ma żadnych podstaw do takich działań - podkreślą śledczy.

Prok. Wichary poinformowała, że do prokuratury wpłynęła rezygnacja reprezentującego dotąd podejrzaną pełnomocnika. Zaznaczyła, że w żaden sposób nie wpływa to na tok prowadzonego śledztwa.

Według informacji podawanych wcześniej przez właściciela biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego, w środę Katarzyna W. miała poddać się badaniu wariografem w jego łódzkim biurze.

Dwa tygodnie temu prokuratora poinformowała, że nadal analizuje także hipotezę dotyczącą celowego pozbawienia dziecka życia oraz udziału osób trzecich w całej sprawie - co najmniej czyjąś pomoc w ukryciu ciała dziewczynki. Śledczy poinformowali także o badaniu przewodów kominowych w mieszkaniu oraz zabezpieczeniu do badań komputerów rodziców i bliskich dziewczynki.

Prokuratura nie komentowała późniejszych doniesień i spekulacji mediów, mogących świadczyć, że śmierć Magdy była wcześniej zaplanowana. Chodzi o nieoficjalne informacje, według których, jeszcze przed zgłoszeniem zaginięcia Magdy, z komputera jej rodziców sprawdzano w internecie m.in. ile kosztuje dziecięca trumna, ile wynosi zasiłek pogrzebowy oraz jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla. Śledczy - według mediów - mają być rzekomo w posiadaniu kartki, na której spisano powody, dla których warto pozbyć się dziecka. Tym sugestiom zdecydowanie zaprzeczali rodzice Magdy, oskarżenia pod swoim adresem określając jako bezpodstawne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ojciec Magdy ufa Rutkowskiemu . _ Darli się morderca _ To reakcja, na informacje o nowych wątkach śledztwa w sprawie śmierci dziewczynki.
Nowe fakty w sprawie śmierci półrocznej Magdy Jedna osoba nie zgodziła się na badanie wykrywaczem kłamstw.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)