Notowania

mazowiecki
06.10.2010 07:19

Mazowiecki niezadowolony z polskiego Kościoła

Były premier gani biskupów za postawę w sprawie krzyża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Były premier Tadeusz Mazowiecki powiedział, że krytycznie ocenia postawę niektórych biskupów w czasie wyborów prezydenckich w Polsce oraz w trakcie sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

_ - Przecież w tej awanturze nie chodziło ani o krzyż, ani o upamiętnienie zabitych w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, tylko chodziło o stworzenie punktu odniesienia przed pałacem nowo wybranego prezydenta, żeby kontestować wyniki wyborów.To, że nie spotkało się to ze zdecydowaną reakcją biskupów, oceniam bardzo krytycznie _ - dodał były premier.

_ - Mamy do czynienia z czymś, co nazywam rokoszem jednej partii politycznej _ - powiedział. Jak dodał, ma nadzieję, że to nie zagrozi polskiej demokracji.

Wspominając zjednoczenie Niemiec 20 lat temu, Mazowiecki powiedział, że dla niego, jako ówczesnego premiera Polski, bardzo ważne było prawno-międzynarodowe potwierdzenie granicy na Odrze i Nysie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t111453.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;negatywnie;oceniaja;obroncow;krzyza,224,0,680672.html) Polacy negatywnie oceniają obrońców krzyża Sondaż: Większość jest zdania, że wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim są oznaką anarchii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t110904.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;skandal;ze;zabrali;krzyz;-;rodziny;ofiar;zalamane,119,0,676471.html) "To skandal, że zabrali krzyż" - rodziny ofiar załamane _ -Usunięcie krzyża nie załatwia sprawy. Przyniesiemy i postawimy nowe _ - zapowiadają obrońcy krzyża.
Tagi: mazowiecki, biskupi, krzyż, przeniesienie, pałac, smoleńsk, katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz