Notowania

wojna w libii
27.08.2011 16:08

Merkel o Libii: Pomożemy, ale nie zbrojnie

Zdaniem kanclerz Niemiec Kaddafi powinien zostać osądzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Niemcy traktują z szacunkiem działania NATO w Libii, uznając nadal za słuszną swą odmowę udziału w akcji zbrojnej przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego -zadeklarowała kanclerz Angela Merkel.

_ - Stoimy zdecydowanie przy naszych sojusznikach i NATO, dla którego akcji mam głęboki szacunek. Z naszej strony wprowadziliśmy przeciwko reżimowi sankcje zarówno polityczne, jak i gospodarcze _ - oświadczyła Merkel w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika _ Bild am Sonntag _. Wywiad ten udostępniono już w internecie.

_ - Rozmawialiśmy (...) z naszymi partnerami o naszych zastrzeżeniach i zdecydowaliśmy, że Niemcy nie wezmą zbrojnego udziału w tym przedsięwzięciu. Jednak także od początku jasno stwierdzaliśmy, że nikt nie powinien mylić naszego zachowania z neutralnością _ - dodała szefowa niemieckiego rządu.

Jednocześnie Merkel nie wykluczyła udziału Bundeswehry w ewentualnej misji pokojowej ONZ w Libii, mówiąc na ten temat: _ Gdy się nas Niemców zapyta, to oczywiście sprawdzimy, co możemy zrobić _. Zadeklarowała również gotowość pomocy w odbudowie, przypominając, iż w samych Niemczech zamrożone są miliardy euro, które zdeponował tam libijski reżim. _ - Pieniądze te są do dyspozycji narodu (Libii) i mogą bardzo dobrze zostać wykorzystane do odbudowy _ - podkreśliła kanclerz.

Zdaniem Merkel, Kaddafi powinien zostać osądzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w _ procesie, przeprowadzonym według reguł prawa, czego on sam swym przeciwnikom nigdy nie zapewnił _.

Czytaj więcej o wojnie w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowe;wladze;libii;uznaja;kontrakty;kaddafiego,252,0,896252.html) Bez krwawej zemsty? Honorują umowy dyktatora Libijscy powstańcy dziękują innym państwom za pomoc. Chinom i Rosji wytykają opieszałość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t155115.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;odkryli;powstancy;w;siedzibie;kaddafiego,176,0,897712.html) Co odkryli powstańcy w siedzibie Kaddafiego? Pod Trypolisem rozciąga się sieć tuneli, którymi prawdopodobnie uciekł dyktator.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t154944.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/masakra;zwolennikow;kaddafiego;ciala;na;ulicach,106,0,897898.html) Ciała leżą na ulicach, nikt nie pomaga rannym Zabici to głównie mężczyźni o karnacji ciemniejszej niż większość Libijczyków.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz