Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFW pożyczy Afganistanowi 125 mln dolarów

0
Podziel się:

To pieniądze na trzyletni program gospodarczy.

MFW pożyczy Afganistanowi 125 mln dolarów
(PAP/EPA)
bEsmkwMR

*Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) poinformował o podpisaniu z władzami Afganistanu porozumienia o udzieleniu pożyczki. To pieniądze na *trzyletni program gospodarczy, który będzie wsparty specjalnym kredytem dla krajów przeżywających długotrwałe trudności finansowe.

MFW precyzuje w komunikacie wydanym w Waszyngtonie, że kredyt w wysokości 125 mln dolarów będzie wspierać program mający na celu skierowanie Afganistanu na _ drogę równowagi finansowej _.

Enrique Gelbard, szef misji MFW w Kabulu powiedział, że _ pomimo poważnych ograniczeń Afganistan poczynił postępy w rozwoju ekonomicznym. Gospodarka rośnie, inflacja jest pod kontrolą i od 2009 roku znacznie wzrosła ściągalność podatków _.

bEsmkwMT

Delegacja MFW uczestniczyła w Afganistanie w międzynarodowej konferencji na temat przyszłości tego kraju. Wzięli w niej udział szefowie dyplomacji i inni przedstawiciele państw zaangażowanych w stabilizację i odbudowę Afganistanu z około 70 krajów, w tym amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun i szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

ZOBACZ TAKŻE

bEsmkwNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)