Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew pogratulował Putinowi

0
Podziel się:

Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym.

Miedwiediew pogratulował Putinowi
(PAP/EPA/RIA NOVOSTI)

Dmitrij Miedwiediew pogratulował premierowi Władimirowi Putinowi wyboru na najwyższy urząd w państwie. Ten zapowiada, że w najbliższych dniach przystąpi do konsultacji w sprawie sformowania nowego rządu.

Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym. - _ Rezultat (wyborów prezydenckich) jest absolutnie przekonujący. Dowodzi, że nasi obywatele mają zaufanie do kursu, którym podążało nasze państwo w ostatnich latach _ - oświadczył ustępujący prezydent.

Natomiast prezydent-elekt zadeklarował, że _ jako osoba ponadpartyjna _ będzie _ pracować w interesie całego narodu rosyjskiego, nie bacząc na partyjne preferencje _. Przekazał też, że w najbliższych dniach przystąpi do konsultacji w sprawie sformowania nowego rządu.

Wcześniej Putin niejednokrotnie deklarował, że misję utworzenia nowego gabinetu zamierza powierzyć Miedwiediewowi. Inauguracja nowego prezydenta odbędzie się 7 maja. Po zaprzysiężeniu Putin złoży dymisję dotychczasowego rządu. Formalnie - na swoje ręce.

Miedwiediew i Putin przebywają w Krasnej Polanie od środy. W środowy wieczór dołączył do nich były premier Włoch Silvio Berlusconi, który przyleciał do Soczi, aby osobiście pogratulować swojemu rosyjskiemu przyjacielowi powrotu na Kreml.

Czytaj więcej o wyborach w Rosji
Za pięć dni wybory, a oni biorą się za reformy Duma Państwowa przystąpiła dziś do rozpatrywania projektów ustaw zmierzających do zreformowania systemu politycznego. politycznego. Przedłożył je prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.
Wybory uczciwe. Na nagraniach nic nie widać Prezydent Rosji odrzucił zarzuty, że podczas wczorajszych wyborów parlamentarnych doszło do poważnych naruszeń prawa wyborczego, które miały zaważyć na wyniku.
Miedwiediew zrezygnował, ale powróci. Za... Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)