Notowania

rosja
21.05.2013 17:57

Miedwiediew udzielił wywiadu dziennikowi oskarżanemu o antysemityzm

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew udzielił wywiadu rzeki dziennikowi Komsomolskaja Prawda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew udzielił wywiadu rzeki dziennikowi _ Komsomolskaja Prawda _ w centrum skandalu, jaki rozgorzał po opublikowaniu przez ten popularny dziennik antysemickiej wypowiedzi - pisze we wtorek agencja AFP.

_ - Żałujemy nierzadko, że naziści nie zrobili abażurów ze skóry rodziców naszych liberałów. Byłoby mniej problemów _ - napisała przed kilkoma dniami na stronie internetowej dziennika jego felietonistka Uljana Skojbieda. W ten sposób krytykowała opozycyjnego liberała Leonida Gozmana, który przyrównał nazistowską formację SS i stalinowski kontrwywiad wojskowy Smiersz.

W poniedziałek wicemer Moskwy Leonid Pieczatnikow odmówił na konferencji prasowej odpowiedzi na pytanie dziennikarza _ Komsomolskiej Prawdy _. _ (...) Bo widzi pan, Niemcy zdążyli zrobić abażur ze skóry mojej babki i bardzo mi przykro, że znalazłem ten abażur w redakcji pańskiej gazety _.

Tego też dnia dziennikarka opublikowała przeprosiny, a redakcja zapewniła, że otrzymała surową naganę.

Media zbliżone do opozycji liberalnej i blogerzy bardzo aktywnie włączyli się do omawiania tego incydentu, niektórzy zaapelowali o bojkot gazety. _ Premier pokazał, po której jest stronie _ - oświadczył Siergiej Dorienko z radia RSN. Miedwiediew udzielił wywiadu _ Komsomolskiej Prawdy _ z okazji pierwszej rocznicy objęcia stanowiska premiera.

AFP pisze, że oficjalne instytucje odpowiedzialne za zwalczanie ekstremizmu milczą, jedynie komitet ds. monitoringu mediów Roskomnadzor poruszył tę sprawę i upomniał dziennik.

Rzecznik Federacji Wspólnot Żydowskich w Rosji Boruch Gorin zaapelował o bojkot dziennika _ Komsomolskaja Prawda _ i skrytykował brak oficjalnej reakcji władz rosyjskich.

_ - Dziennikarze, którzy piszą lub mówią takie rzeczy, nie mają prawa do wykonywania swego zawodu. Lecz w naszym kraju takie historie są uważane za bez znaczenia _ - powiedział komentator rozgłośni _ Echo Moskwy _ Dmitrij Oriech.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew znów chce być prezydentem Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił wywiadzie dla francuskich mediów, że poparcie Paryża dla syryjskiej koalicji jest niedopuszczalne z punktu widzenia międzynarodowego prawa.
Tusk w cztery oczy z Miedwiediewem Rzeczniczka premiera Rosji Natalia Timakowa ujawniła, o czym rozmawiali.
Putin niemal wykreślił to słowo ze słownika W ciągu czterech miesięcy od powrotu na Kreml prezydent Władimir Putin praktycznie odszedł od otwarcia zainicjowanego przez jego poprzednika.
Tagi: rosja, miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz