Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew wzywa do walki z ksenofobią

0
Podziel się:

- Nie możemy dopuścić, by wzięły u nas górę tendencje znane z hitlerowskich Niemiec - mówi.

Miedwiediew wzywa do walki z ksenofobią
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał od podjęcia zdecydowanej walki z prawicowym ekstremizmem i ksenofobią. _ Musimy twardo reagować na wszelkie przejawy wrogości i agresji wobec przedstawicieli innych narodów _ - powiedział w poniedziałek Miedwiediew.

Prezydent Rosji odniósł się w ten sposób do wydarzeń, jakie miały miejsce w Moskwie w ostatnich tygodnie, a konkretnie do ataków skrajnie prawicowych i nacjonalistycznych grup młodzieży na imigrantów z Kaukazu. Pretekstem do fali przemocy była śmierć kibica piłkarskiego, którego rzekomo zastrzelili przybysze z Kaukazu.

_ - Nie możemy dopuścić by wzięły u nas górę tendencje znane z hitlerowskich Niemiec _ - powiedział Miedwiediew podczas spotkania pod Moskwą z rosyjskimi parlamentarzystami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;moskwie;mozliwe;kolejne;zamieszki,40,0,735016.html) W Moskwie możliwe kolejne zamieszki Władze miasta zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Obawiają się kibiców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t125325.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/medwiediew;na;twitterze;zapowiada;kary;dla;pseudokibicow,4,0,733956.html) Medwiediew na Twitterze. Zapowiada kary dla pseudokibiców Stadionowi chuligani i nacjonaliści dzień wcześniej starli się pod Kremlem z siłami milicji OMON.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)