Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Międzynarodowa policja ściga założyciela Wikileaks

0
Podziel się:

List gończy Interpolu oznaczony jest etykietą red notice. To najwyższy priorytet.

Międzynarodowa policja ściga założyciela Wikileaks
(PAP/EPA)

Interpol, międzynarodowa organizacja policji, wydała list gończy za Julianem Assange, założycielem Wikileaks - poinformował rzecznik tej instytucji.

List gończy oznaczony jest tzw. _ red notice _, najwyższą z sześciu kategorii tego dokumentu i oznacza poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Z międzynarodowym nakazem aresztowania urodzonego w Australii założyciela Wikileaks wystąpiła już wcześniej Szwecja. Wymiar sprawiedliwości tego kraju poszukuje go w związku z oskarżeniami o gwałt i molestowanie seksualne.

Assange, którego miejsce pobytu nie jest znane, zaprzecza wszelkim oskarżeniom i twierdzi, że jest to próba zdyskredytowania jego osoby i portalu Wikileaks za ujawnianie tajnych dokumentów amerykańskiej dyplomacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t123306.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiadomo;skad;wikileaks;ma;informacje,114,0,724850.html) Wiadomo skąd Wikileaks ma informacje? Depesze dyplomatów USA zostały wysłane przez wojskowy system internetowy SIPRNET.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t123405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/lewicki;przecieki;wikileaks;bez;znaczenia;to;tylko;czarny;pr,141,0,725133.html) Lewicki: Przecieki Wikileaks bez znaczenia. To tylko czarny PR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)