Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Milicja: Na demonstracji poleje się krew

0
Podziel się:

Opozycja szuka mięsa armatniego na protest w Kijowie - ostrzegają służby.

Milicja: Na demonstracji poleje się krew
(thisisbossi/CC/Flickr)

Milicja w Dniepropietrowsku, na wschodzie Ukrainy, ostrzegła mieszkańców miasta przed udziałem w planowanej na jutro manifestacji opozycji w Kijowie, podczas której - zdaniem sił bezpieczeństwa - może dojść do _ rozlewu krwi _.

_ - Mamy informacje, że planowana jest organizacja rozlewu krwi. W tym celu przygotowano nawet odpowiednie siły _ - oświadczył komendant dniepropietrowskiej milicji, Wiktor Babenko.

_ - W obwodzie dniepropietrowskim prowadzona jest praca polegająca na tym, by znaleźć durniów, którzy zostaną tam skierowani w charakterze mięsa armatniego _ - uprzedził Babenko.

Tymczasem wiceszef MSW Ukrainy Wiktor Ratuszniak oświadczył w czwartek, że nie potwierdziły się informacje ostrzegające przed prowokacjami i możliwym rozlewem krwi podczas planowanych demonstracji opozycji.

_ - Taka informacja istniała, jednak po jej rozpracowaniu okazało się, że się nie potwierdza _ - powiedział Ratuszniak.

O przygotowywanej przez opozycję _ krwawej prowokacji _ jako pierwszy ostrzegł w ubiegłym tygodniu w parlamencie minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anatolij Mohylow.

Do demonstracji nawołuje była premier Julia Tymoszenko. Ukraina obchodzi 22 stycznia Dzień Jedności. Jest to święto państwowe, upamiętniające rocznicę podpisania aktu zjednoczenia Ukraińskiej Republiki Ludowej z Zachodnioukraińską Republiką Ludową 22 stycznia 1919 roku.

Opozycja, do której zalicza się m.in. Tymoszenko, skarży się, że od czasu dojścia do władzy prezydenta Wiktora Janukowycza w lutym ubiegłego roku władze dopuszczają się represji politycznych wobec swych przeciwników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukrainscy;przedsiebiorcy;protestuja;mimo;mrozow,158,0,727198.html) Ukraińscy przedsiębiorcy protestują. Mimo mrozów Demonstranci zarzucają premierowi Mykole Azarowowi, że chce skonfliktować ich środowisko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t116439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jajami;i;pomidorami;w;rade;najwyzsza;ukraincy;przeciw;zmianom;podatkow,159,0,711583.html) Jajami i pomidorami w Radę Najwyższą. Ukraińcy przeciw zmianom podatków Fala wielotysięcznych protestów ogarnęła cały kraj.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)