Notowania

marek sawicki
08.10.2010 19:04

Minister Sawicki przyznał, że ARiMR popełniła błąd

Dzięki temu właściciele stawów rybackich dostaną pieniądze na programy wodno-środowiskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Rolnictwa przyznało się do błędu i właściciele stawów rybackich dostaną pieniądze na programy wodno -środowiskowe. Pod Ministerstwo Rolnictwa przyjechali rybacy z całej Polski. Wydatki, które dotąd ponieśli na programy wodno-środowiskowe sięgają 50 mln zł. Ponownie jest szansa, że dostaną zwrot tych pieniędzy.

Pod koniec 2009 roku rybacy podpisali z Agencją Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa umowy na wsparcie wykorzystania tradycyjnych i przyjaznych środowisku praktyk i technik w chowie i hodowli ryb. Wybudowli na terenie swoich stawów ścieżki edukacyjne, przebudowali systemy nawodnień, stworzyli sztuczne siedliska dla dzikich zwierząt i zmienili technologię chowu i hodowli ryb, zgodnie z wymogami programu. Tymczasem zamiast pieniędzy, w sierpniu otrzymali wypowiedzenie umów przez Agencję, która uznała je za nieważne z powodu braku sprawozdań za 2009 rok.

Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że ponownie rozpatrzy umowy zerwane przez Agencję. - _ W przyszłym tygodniu mają być zawarte porozumienia z rybakami i jest szansa na to by, ci którym wypowiedziano umowy uczestniczyli w programie wodno-środowiskowym z przesunięciem tego działania o rok, a więc w latach 2010-2014 _ - powiedział szef resortu rolnictwa.

- _ Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo nasze racje zostały uznane _ - mówi Piotr Warzecha z Podkarpacia.

- _ Szanse były pół na pół _ - ocenia Zdzisław Banaszak z gospodarstwa rybackiego Osiecznica, w województwie lubuskim. - _ Wiedzieliśmy, że merytorycznie mamy racje, ale to była decyzja polityczna. To, ze minister Sawicki wycofał się z tej błędnej decyzji to jest zarówno sukces nasz, hodowców ryb, jak i Pana ministra, że miał odwagę przyznać się do błędu ministerstwa, do błędu Agencji Restrukturyzacji _ - dodał.

Minister Sawicki ocenił, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa popełniła błąd z powodu braku doświadczenia z programami rybackimi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl;chce;zeby;samorzadowcy;byli;jednoczesnie;poslami,149,0,672149.html) PSL chce, żeby samorządowcy byli jednocześnie posłami Sawicki: Tylko w ten sposób udałoby się zadbać o regiony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sawicki;jest;zgoda;ke;na;pomoc;dla;powodzian,245,0,674293.html) Sawicki: Jest zgoda KE na pomoc dla powodzian Od końca września rolnicy będą mogli się ubiegać o finansowe wsparcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t83077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;dostali;prawie;19;mld;zl,8,0,572168.html) Rolnicy dostali prawie 19 mld zł W 2009 roku ARiMR wypłaciła rolnikom 18,7 mld zł.
Tagi: marek sawicki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz