Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami

0
Podziel się:

Z mostu skoczyło już od momentu oddania go do użytku ponad 1,4 tysiąca osób.

Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami
(Steven Pavlov/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Na słynnym most Golden Gate nad zatoką San Francisco zostanie zainstalowana specjalna stalowa siatka zabezpieczająca przed skokiem z niego do wód zatoki - poinformował przedstawiciel władz miasta Denis Mulligan.

Siatka będzie zainstalowana 6 metrów poniżej znajdujących się po obu stronach olbrzymiego mostu chodników dla pieszych. Montaż ma zostać zakończony w 2018 r. a koszt wyniesie 76 mln dolarów.

Z mostu o długości 2,7 km skoczyło już od momentu oddania go do użytku w 1937 r. ponad 1,4 tysiąca samobójców. Rekordowy pod tym względem był zeszły rok, w którym aż 46 osób postanowiło w ten sposób rozstać się z życiem.

Skok z wysokości ponad 67 metrów dzielących przęsło mostu od zimnych wód zatoki jest prawie zawsze śmiertelny.

Władze miasta od wielu lat rozważały różne projekty zabezpieczenia mostu przed samobójcami. W końcu zdecydowały się na siatkę, która - jak powiedział Mulligan - _ wywiera najmniejsze wrażenie wizualne, _ a dla kierowców samochodów będzie w ogóle niewidoczna.

Montaż siatki zostanie sfinansowany częściowo z dochodów z opłat za przejazd mostem. Pozostałą część kosztów pokryją władze federalne i stanowe.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)