Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSW dementuje. Nie ma zagrożenia na Lidze Mistrzów

0
Podziel się:

Szef MSW Niemiec powiedział, że nie dysponuje informacjami o planowanych zamachach.

MSW dementuje. Nie ma zagrożenia na Lidze Mistrzów
(EPA/BOGDAN MARAN)

Szef MSW Niemiec Hans-Peter Friedrich powiedział, że nie dysponuje konkretnymi informacjami o planowanych zamachach terrorystycznych. O takiej groźbie, powołując się na szefa Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA Joerga Ziercke, napisał _ Der Spiegel _.

_ - Niemcy znajdują się od dawna na celowniku międzynarodowego terroryzmu _ - powiedział Friedrich, zastrzegając, że w tej chwili nie ma informacji o planach zamachów i celach takich zamachów.

Szef resortu spraw wewnętrznych dodał, że podczas ważnych imprez w rodzaju finału Ligi Mistrzów niemieckie władze bezpieczeństwa zawsze pozostają w ścisłym kontakcie z partnerami w innych krajach.

Jak podał wcześniej _ Spiegel Online _, internetowe wydanie tygodnika _ Der Spiegel _, Ziercke przekazał ostrzeżenie o ewentualnym zamachu ministrom spraw wewnętrznych niemieckich krajów związkowych w piątek. Szef BKA sprecyzował, że grupa kilku islamistów planuje dokonanie zamachu bombowego. Jako szczególnie zagrożone wskazał imprezy podczas finału Ligi Mistrzów.

Rozgłośnia radiowa Deutschlandfunk poinformowała, że źródłem informacji o przygotowywanym zamachu jest rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB)
. Jak twierdzi redakcja, rosyjskie służby wskazały na konkretną osobę podejrzaną o terroryzm, która w międzyczasie została zidentyfikowana. Rosyjskie ostrzeżenie potraktowano poważnie ze względu na ewentualną analogię z sytuacją przed zamachem na uczestników maratonu w kwietniu w Bostonie. Jak okazało się po zamachu, rosyjskie służby ostrzegały wcześniej stronę amerykańską przed terrorystami.

Strefę kibica zorganizowano między innymi w Berlinie na ulicy 17 Czerwca pomiędzy Bramą Brandenburską a Kolumną Zwycięstwa. Przebieg meczu będzie można śledzić na pięciu ekranach, wystąpią też zespoły muzyczne. Organizatorzy spodziewają się 250 tys. fanów piłki nożnej.

Podobne imprezy pod gołym niebem odbędą się także w Monachium i Dortmundzie, a także w innych miastach Niemiec. W Monachium kibice tamtejszej drużyny będą oglądać mecz na stadionie Bayernu Allianz Arena, w Dortmundzie zgromadzą się przez miejskim ratuszem.

Jak pisze _ Spiegel Online _, kibice muszą nastawić się na dokładne kontrole przed wejściem na teren strefy. Policja chce za wszelką cenę nie dopuścić do wniesienia na kontrolowany teren materiałów wybuchowych.

Redakcja zaznacza, że Ziercke uznał informację o groźbie zamachu za poważną. Podobne ostrzeżenia miały miejsce także w przeszłości, większość z nich okazała się być nieprawdziwa.

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy niemieckimi drużynami Borussia Dortmund i Bayern Monachium rozpocznie się o godz. 20.45 w Londynie.

Czytaj więcej w Money.pl
Finał Ligi Mistrzów. Ostrzeżenie przed groźbą zamachów Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA Joerg Ziercke przekazał niepokojące informacje.
Bomba wybuchła, gdy pomagali rannym Krwawe zamachy na sunnicką mniejszość w Iraku. W wybuchu dwóch bomby w Bakubie na północ od Bagdadu zginęły co najmniej 43 osoby. Wieczorem zaatakowano sunnicką dzielnicę Bagdadu.
FBI udaremniło zamach terrorystyczny Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało dzisiaj, że aresztowało 24-letniego mężczyznę w stanie Minnesota, i najprawdopodobniej zapobiegło w ten sposób kolejnemu atakowi terrorystycznemu na terytorium USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)