Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ i TVP podpisały dokument ws. współpracy w 2013 r.

0
Podziel się:

Na ten rok resort deklarował, że przekaże antenie jedynie 2 mln zł, ostatecznie zdecydowano, że będzie to 8 mln zł.

MSZ i TVP podpisały dokument ws. współpracy w 2013 r.
(Reporter Poland)
bECLVWGJ

MSZ i Telewizja Polska S.A. podpisały dokument dotyczący współpracy między resortem a TVP Polonią. Na działalność polonijnej telewizji MSZ przeznaczyło w tym roku 8 mln zł.

O podpisaniu dokumentu przez wiceminister spraw zagranicznych Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz i prezesa zarządu TVP Juliusza Brauna poinformował we wtorek resort dyplomacji. Według wiceszefowej MSZ _ to jasny sygnał, że MSZ i TVP Polonia współpracują, aby informacja o Polsce docierała jak najszerzej do Polaków za granicą _.

_ - Dokument jest rocznym programem współpracy, którego podstawą jest zawarte w 2010 r. porozumienie pomiędzy MSZ i Telewizją Polską S.A. w sprawie tworzenia programu telewizyjnego dla odbiorców za granicą _ - poinformowało MSZ. W dokumencie jest też mowa o zakresie tematycznym audycji realizowanych w 2013 r. przez TVP Polonia.

bECLVWGL

Pełczyńska-Nałęcz wyraziła nadzieję, że w kolejnych miesiącach TVP Polonia będzie stawała się _ coraz bardziej atrakcyjna _. Jak zaznaczono w komunikacie, tematyka programów TVP Polonia realizowana w tym roku pokrywa się z priorytetami i założeniami, jakie zakreślił MSZ w _ Planie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą _ w 2013 r.

Plan współpracy z Polonią i Polakami za granicą na 2013 r. wyróżnia pięć obszarów tematycznych i 14 obszarów geograficznych, w których mają koncentrować się działania. Wśród nich są: edukacja Polonii i Polaków za granicą; mobilizacja do aktywności we wszelkich dziedzinach życia w państwach zamieszkania dla promocji Polski i polskości; wspieranie środowisk polskich, prawa mniejszości; zaangażowanie Polonii i Polaków za granicą we współpracę gospodarczą z ojczyzną; wspieranie powrotów Polaków do ojczyzny.

Prezes zarządu TVP Juliusz Braun przekonywał we wtorek, że TVP Polonia dociera do Polaków na Wschodzie i na Zachodzie, w Ameryce i w Australii. _ Trudno jest przygotować program atrakcyjny dla wszystkich, więc dużo przed nami _ - mówił.

TVP Polonia jest współfinansowana przez MSZ. Na ten rok resort deklarował, że przekaże antenie jedynie 2 mln zł, ostatecznie zdecydowano, że będzie to 8 mln zł (w ostatnich latach było to ok. 11 mln zł). Jako powód MSZ wskazywało niewywiązywanie się TVP ze zobowiązań w sprawie zmian funkcjonowania anteny: szerokiej dostępności za granicą oraz atrakcyjnej oferty programowej. Z apelem do premiera Donalda Tuska o interwencję w tej sprawie zwróciła się Rada Polonii Świata.

bECLVWGR
Czytaj więcej w Money.pl
TVP uruchomi dwa nowe kanały. W 2013 r. KRRiT podjęła uchwałę w sprawie przyznania TVP koncesji satelitarnej na nadawanie programu informacyjnego pod nazwą TVP Info.
Ogromne straty TVP. Więcej niż planowali Telewizja publiczna stara się o kredyt obrotowy na 70 mln zł. Niedługo zarząd TVP wybierze formę sprzedaży siedziby redakcji informacyjnych.
Telewizje zrzucą się na TVP? Platforma: To... Przyszłość mediów publicznych może nie rozstrzygnąć się w najbliższych tygodniach.
bECLVWHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)