Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na całym świecie modlą się za Irak

0
Podziel się:

Ekstremiści grożą chrześcijanom śmiercią, jeśli ci nie nawrócą się na islam.

Na całym świecie modlą się za Irak
(AP/FOTOLINK/East News)

Wierni różnych kościołów chrześcijańskich na całym świecie będą modlić się za chrześcijan w Iraku. Z tego kraju codziennie docierają wstrząsające informacje o dokonywanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego morderstwach i prześladowaniach mężczyzn, kobiet i dzieci. Ekstremiści grożą chrześcijanom śmiercią, jeśli ci nie nawrócą się na islam.

_ - Czasy na pewno się zmienią _ - mówi ksiądz Wojciech Pracki z Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego. Zdaniem duchownego, być może nie nastąpi to ani za rok, ani za dwa lata, ale do zmiany dojdzie. Ksiądz Wojciech Pracki przypomina, że obydwie religie od lat spotykają się i oddziaływają na siebie. Bliski Wschód na pewno nie jest dla chrześcijan przegrany - dodaje.

Modlitwa za chrześcijan prześladowanych w Iraku to inicjatywa organizacji Open Doors monitorującej prześladowania za wiarę na całym świecie. Luteranie z Kościoła Ewangelicko -Augsburskiego przyłączą się do niej w niedzielę. Natomiast katolicy w Polsce odpowiadając na apel papieża będą się modlić za Bliski Wschód 26 sierpnia.

Open Doors podaje, że sytuacja chrześcijan drastycznie pogorszyła się po inwazji wojsk amerykańskich na Irak w 2003 roku.

Islamiści na swoje potrzeby głoszą, że chrześcijanie z Iraku są współpracownikami władz Zachodu. Dlatego są celem ataków. Po powstaniu Państwa Islamskiego jego zwolennicy za cel postawili sobie stworzenie państwa wyznaniowego z prawem szariatu. Występują nie tylko przeciwko chrześcijanom, ale także zbyt mało radykalnym - ich zdaniem - szyitom. Prześladują również jazydów - eklektyczną pod względem wyznania - grupę etniczną. W tej chwili kontrolują północny Irak i część Syrii.

8 sierpnia wojska Stanów Zjednoczonych rozpoczęły naloty na wojskowe cele Państwa Islamskiego w Iraku. W odwecie za naloty dżihadyści zamordowali amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Grożą zabiciem kolejnego obywatela USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto finansuje dżihadystów? Minister wskazuje Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel ocenił, że wspólnota międzynarodowa nie ucieknie przed dyskusją na temat tego, kto teraz i w przeszłości zapewniał finansowanie w celu zbrojenia Państwa Islamskiego.
Siły irackie zbliżają się do Tikiritu Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.
Belgia poruszona reportażem o islamie _ Belgia: kraj niewiernych, którzy zabijają muzułmanów _ - tak Belgię postrzega kilkuletni Abdullah, który twierdzi, że chce zostać dżihadystą.
Naloty w Iraku. Samoloty zabiły dżihadystów Przeprowadzono łącznie 9 nalotów, w których uczestniczyły zarówno samoloty załogowe jak i bezzałogowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)