Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na elektronicznych receptach zaoszczędzimy 2 mld złotych

0
Podziel się

Pod koniec roku zaczynają się testy nowego systemu.

Na elektronicznych receptach zaoszczędzimy 2 mld złotych
(sjlocke/iStockphoto)
bEirtzfp

Pod koniec roku rozpoczną się testy elektronicznych recept. To może być pierwszy krok do wymiany tradycyjnych papierowych druczków na elektroniczne zlecenia wypisywane przez lekarzy na komputerze.

Zanim do tego dojdzie, Narodowy Fundusz Zdrowia chce przetestować prototyp programu do obsługi systemu elektronicznego - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _. Przetarg na przygotowanie programu wygrała firma Hewlett-Packard Polska, która ma przedstawić jego testową wersję pod koniec roku.

System zostanie uruchomiony w jednym z wielkopolskich powiatów i tam gruntownie sprawdzony. W grę wchodzi Konin lub Leszno. Jeśli testy zakończą się pomyślnie, system ma zostać wprowadzony w całym kraju.

bEirtzfr

Elektroniczny system recept ma przynieść oszczędności rzędu 2 miliardów złotych rocznie. Ministerstwo zdrowia chce, aby system zaczął działać do końca 2014 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t15042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miliony;wyludzane;na;falszywe;recepty,119,0,324215.html) Miliony wyłudzane na fałszywe recepty Narodowy Fundusz Zdrowia odkrył zorganizowany proceder wyłudzania pieniędzy na podstawie sfałszowanych recept.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;ma;plan;do;lekarza;zapiszemy;sie;przez;internet,53,0,663861.html) Rząd ma plan: do lekarza zapiszemy się przez internet Projekt nowej ustawy ma po wakacjach trafić do Sejmu.
bEirtzfS
KOMENTARZE
(0)