Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nalot na Strefę Gazy. W ramach odwetu

0
Podziel się

Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na Strefę Gazy w
następstwie ostrzału rakietowego z jej terytorium, do którego doszło przed wznowieniem negocjacji pokojowych.

Nalot na Strefę Gazy. W ramach odwetu
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bEqEDHOt

Izraelskie wojsko przeprowadziło atak powietrzny na Strefę Gazy w następstwie ostrzału rakietowego z jej terytorium, do którego doszło dzień przed wznowieniem izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych - poinformował rzecznik armii.

_ Celem nalotu były dwa miejsca, w których znajdowały się wyrzutnie pocisków _, a jego powodem wtorkowy atak rakietowy ze strony Strefy Gazy - czytamy w oświadczeniu rzecznika. _ Jedna z rakiet eksplodowała na terytorium Izraela _ - poinformowano, dodając, że nikomu nic się nie stało.

_ - Hamas musi być pociągnięty do odpowiedzialności za naruszenie suwerenności Izraela i to ten terrorystyczny reżim ponosi odpowiedzialność za jakąkolwiek działalność terrorystyczną wywodzącą się ze Strefy Gazy _ - podkreślił rzecznik.

bEqEDHOv

Hamas, główne islamistyczne ugrupowanie palestyńskie, kontroluje Strefę Gazy i sprzeciwia się wznowieniu negocjacji izraelsko-palestyńskich po uwolnieniu przez Izrael w nocy z wtorku na środę 26 palestyńskich więźniów.

W środę w Jerozolimie odbędzie się druga runda izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych pod auspicjami specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych ambasadora Martina Indyka. Pierwsza tura wznowionych rozmów odbyła się 30 lipca w Waszyngtonie. Izraelczycy i Palestyńczycy usiedli do stołu po trzech latach, żeby spróbować wynegocjować porozumienie kończące 65-letni konflikt.Poprzednie rozmowy palestyńsko-izraelskie utknęły w martwym punkcie pod koniec 2010 roku, gdy rząd Izraela nie zgodził się na przedłużenie o kolejne miesiące moratorium na rozbudowę żydowskich osiedli.

Palestyńczycy oceniają, że ogłoszona w niedzielę i we wtorek przez Izrael decyzja o rozbudowie żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej może zaszkodzić rozmowom.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael wypuszcza z więzienia zamachowców W Jerozolimie ma się rozpocząć druga runda izraelsko-palestyńskich rokowań.
W sprawie atomu nie ustąpią "ani na jotę" Nowy szef dyplomacji Iranu Dżawat Zarif zapowiedział, że będzie bronił prawa kraju do programu nuklearnego.
Nowy, stary premier Autonomii Palestyńskiej Prezydent Mahmud Abbas poprosił Ramiego Hamdallaha, który złożył dymisję z funkcji premiera Autonomii Palestyńskiej, by pozostał na swym stanowisku i sformował nowy gabinet.
bEqEDHOW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)