Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Napromieniowane zwłoki wokół Fukushimy

0
Podziel się:

Poziom jodu-131 w wodzie morskiej niedaleko elektrowni przekracza normę 385 razy.

Napromieniowane zwłoki wokół Fukushimy
(PAP/EPA/YOMIURI SHIMBUN)

*Poziom jodu-131 w wodzie morskiej *385 razy przekracza normę **- poinformowała w czwartek japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego NISA.

Zawartość radioaktywnego jodu-131 w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni Fukushima osiągnął najwyższy poziom od rozpoczęcia pomiaru promieniowania - poinformował wicedyrektor NISA Hidehiko Nishiyama.

W jego ocenie, nie stanowi to zagrożenia, ponieważ mieszkańcy okolicznych terenów zostali już ewakuowani. Władze ewakuowały jak dotąd osoby mieszkające w promieniu 20 km od uszkodzonej elektrowni.

Informacyjna agencja Kyodo donosi, że wokół elektrowni Fukushima leży 1000 ciał ludzi, którzy zginęli w trzęsieniu ziemi. Władze boją się je zebrać i pochować, bo zostały bardzo silnie napromieniowane. Na razie policja i naukowcy szukają sposoby, by się ich pozbyć.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) zasugerowała natomiast władzom japońskim rozszerzenie strefy ewakuacji wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima.

Niepokoje o zasięg promieniowania ożyły, gdy na zachodnim wybrzeżu USA, w stanie Waszyngton stwierdzono wczoraj, że mleko skażone jest _ minimalną _ dawką promieniowania, a w Singapurze odkryto, że w importowanej z Japonii kapuście przekracza ono dziewięciokrotnie dopuszczalny limit.

MAEA poinformowała, że promieniowanie w miejscowości Iitate, 40 km na północny-wschód od elektrowni znacznie przekracza poziom wymagający ewakuacji okolicznych mieszkańców. Greenpeace informował już wcześniej, że uzyskał potwierdzone informacje o sięgającym 10 mikrosiwertów na godzinę promieniowaniu w IItate.

W poniedziałek japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego odrzuciła żądania Greenpeace dotyczące rozszerzenia strefy ewakuacji, argumentując, że przedstawione przez organizację ekologiczną dane nie są wiarygodne. Dziś MAEA zaleciła rządowi Japonii ponownie _ ocenić sytuację _.

Władze ewakuowały jak dotąd ludzi mieszkających w promieniu 20 km od uszkodzonej elektrowni. Osobom mieszkającym w promieniu 20 do 30 km polecono nie wychodzić na zewnątrz.

ZOBACZ, JAK EKSPLODOWAŁ REAKTOR NUMER 3:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t135982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;podlaczyli;zasilanie;ale;trzech;napromieniowalo,213,0,799701.html) Fukushima: Podłączyli zasilanie, ale trzech napromieniowało Władze twierdzą, że woda z kranu znów jest bezpieczna dla niemowląt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t135370.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/maea;sytuacja;w;japonii;jeszcze;opanowana,42,0,795178.html) MAEA: Sytuacja w Japonii jeszcze opanowana Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej upomina unijnego komisarza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t136414.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;tepco;w;szpitalu;zalamanie,227,0,803043.html) Prezes TEPCO w szpitalu. Załamanie? Masataka Shimizu nie występuje publicznie. Pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat jego kondycji psychicznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)