Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Negocjacje pokojowe w sprawie Syrii. Iran będzie w nich uczestniczył?

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone i inne zachodnie państwa nie chciały angażować Teheranu w konferencję pokojową planowaną w Szwajcarii.

Negocjacje pokojowe w sprawie Syrii. Iran będzie w nich uczestniczył?
(AP/Fotolink/East News)
bETulsqd

Konferencja pokojowa w sprawie Syrii odbędzie się 22 stycznia, jednak lista gości, którzy pojawią się w Szwajcarii, wciąż nie jest zamknięta.

Według informacji przekazanych przez rzecznika ONZ, zaproszenia od sekretarza generalnego Ban Ki-moon nie otrzymał Iran. Jednak o tym, czy przedstawiciele Teheranu pojawią się na spotkaniu, mają zadecydować John Kerry i Siergiej Ławrow. Szef amerykańskiej dyplomacji i Minister Spraw Zagranicznych Rosji spotkają się 13 stycznia. Na razie nie wiadomo, czy na spotkaniu Kerry'ego i Ławrowa pojawi się Lakhdar Brahimi, wysłannik ONZ do Syrii.

Za udziałem Iranu w konferencji pokojowej w sprawie Syrii opowiada się Rosja. Podobne zdanie wyrażał Ban Ki-moon. Jednak Stany Zjednoczone i inne zachodnie państwa nie chciały angażować Teheranu.

bETulsqf

Konferencji, znanej jako Genewa 2, będzie przewodniczył sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Rozpocznie się ona w Szwajcarii. Następnie planowana jest jednodniowa przerwa, po czym 24 stycznia rozmowy zostaną wznowione w Genewie. Tam planowane są dwustronne rozmowy delegacji syryjskiej opozycji i reżimu prezydenta Baszara al-Asada. W konferencji weźmie udział Brahimi.

Czytaj więcej w Money.pl

bETulsqG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)