Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Negowanie Holokaustu. Iran "nigdy tego nie robił"

0
Podziel się:

Opinie na ten temat wygłaszane przez byłego już prezydenta kraju Mahmuda Ahmadineżada odzwierciedlały jedynie jego prywatne poglądy - oświadczył nowy minister spraw zagranicznych Iranu.

Na zdj. Dżawad Zarif
Na zdj. Dżawad Zarif (PAP/EPA)
bEsliAUR

Opinie na ten temat wygłaszane przez byłego już prezydenta kraju Mahmuda Ahmadineżada odzwierciedlały jedynie jego prywatne poglądy - oświadczył nowy minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif.

Wcześniej Zarif wysłał na Twitterze życzenia z okazji Rosz Haszana, żydowskiego Nowego Roku, amerykańskiej pisarce Christine Pelosi, która prywatnie jest córką Nancy Pelosi, przywódczyni Demokratów w amerykańskiej Izbie Reprezentantów. W reakcji na otrzymane życzenia Christine Pelosi odpisała, że Nowy Rok byłby jeszcze piękniejszy, gdyby zakończyło się negowanie Holokaustu.

_ - Iran nigdy tego (Holokaustu) nie negował. Człowiek, który to czynił, oddał już władzę _ - napisał na Twitterze szef dyplomacji. Później wiadomość została poddana redakcji: _ Człowiek, o którym mówiono, że to neguje, oddał już władzę. Szczęśliwego Nowego Roku _.

bEsliAUT

Agencja dpa zauważa dzisiaj, że pojednawczy komunikat na Twitterze szefa irańskiej dyplomacji wpisuje się w starania rządu nowego prezydenta Hasana Rowhaniego mające na celu poprawienie stosunków Iranu z Izraelem. Wcześniej na półoficjalnym koncie na Twitterze, założonym pod nazwiskiem Rowhaniego, pojawiły się życzenia _ błogosławionego Nowego Roku dla wszystkich Żydów _.

Stosunki Iranu z Izraelem są napięte nie tylko przez wypowiedzi Ahmadineżada, który twierdził, że Holokaustu nie było i odmawiał państwu żydowskiemu prawa do istnienia, ale także z powodu kontrowersyjnego programu atomowego Iranu. Władze w Teheranie utrzymują, że jego program nuklearny ma charakter wyłącznie pokojowy - wbrew zarzutom Izraela i państw Zachodu, według których Iran dąży do pozyskania broni atomowej.

Rosz Haszana zgodnie z żydowskim kalendarzem rozpoczął się 4 września o zachodzie słońca i potrwa do zachodu słońca 6 września. Święto upamiętnia stworzenie świata, od którego zgodnie z kalendarzem żydowskim minęły 5774 lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Rowhani broni "prawa" Iranu do atomu Nnegocjacje ze światowymi mocarstwami w sprawie budzącego kontrowersje irańskiego programu nuklearnego prowadzić będzie MSZ.
Największe wpływy w Syrii mają dwa kraje... Interwencja USA w Syrii byłaby "katastrofą dla regionu".
Syria jak beczka prochu. Chamenei ostrzega - _ Interwencja Stanów Zjednoczonych w Syrii byłaby katastrofą dla tego regionu _ - oświadczył najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Sajed Mohammad Ali Chamenei.
bEsliAVu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)